Notowania

wiadomości
27.07.2000 10:32

Andrzej Lepper nie był agentem - może kandydować na prezydenta

Andrzej Lepper nie byl agentem - moze kandydowac na prezydenta Andrzej Lepper nie był agentem - może kandydować na prezydenta Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie był agentem służb specjalnych PRL - uznał Sąd Lustracyjny. Sąd orzekł, że Lepper złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne.

Podziel się
Dodaj komentarz

Andrzej Lepper nie byl agentem - moze kandydowac na prezydenta Andrzej Lepper nie był agentem - może kandydować na prezydenta Szef Samoobrony Andrzej Lepper nie był agentem służb specjalnych PRL - uznał Sąd Lustracyjny. Sąd orzekł, że Lepper złożył prawdziwe oświadczenie lustracyjne. Nie ma więc przeszkód, by Lepper kandydował w wyborach prezydenckich. W latach 1944-1990 Andrzej Lepper nie figurował w aktach MSWiA, Wojskowych Służb Informacyjnych podległych MON oraz w aktach MSZ - ujawnił sąd na podstawie informacji tych resortów. Podobne informacje złożyło Ministerstwo Sprawiedliwości i Urząd Ochrony Państwa na poprzedniej rozprawie. Na tej podstawie zastępca Rzecznika Interesu Publicznego Krzysztof Kauba wniósł o uznanie prawdziwości oświadczenia lustracyjnego Andrzeja Leppera. Komentując wyrok Lepper powiedział: W Polsce nadszedł czas, że prezydentem powinien być ktoś, kto nie był agentem, ani też nie siedział przy Okrągłym Stole. Panowie Kwaśniewski i Wałęsa, gdyby mieli trochę honoru, wycofaliby swoje
kandydatury, gdyż nawet cień podejrzenia wobec głowy państwa jest bardzo niekorzystny dla Polski. Dodał, że mówi to na podstawie doniesień prasowych.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz