Notowania

Przejdź na
poroszenko
23.08.2014 07:51

Angela Merkel z wizytą w Kijowie

Angela Merkel będzie rozmawiać w Kijowie z prezydentem Petrem Poroszenką oraz premierem Arsenijem Jaceniukiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Będzie to jej pierwsza podróż na Ukrainę od wybuchu kryzysu w tym kraju. Angela Merkel będzie rozmawiać w Kijowie z prezydentem Petrem Poroszenką oraz premierem Arsenijem Jaceniukiem. Ma także spotkać się z lokalnymi politykami.

Według niemieckich ekspertów, odwiedzając Kijów, Angela Merkel chce wysłać Ukraińcom sygnał politycznego wsparcia i wzmocnić pozycję tamtejszych władz. Nawet jeśli będzie to nie w smak Moskwie.

Komentatorzy zwracają uwagę, że wizyta Angeli Merkel jest prestiżowa i symboliczna, ale niemiecka kanclerz jedzie do Kijowa z pustymi rękami. Nie spełni oczekiwań Ukraińców co do wsparcia militarnego, ani prawdopodobnie gospodarczego.

Od początku kryzysu na Ukrainie Niemcy odgrywają wiodącą rolę w próbach znalezienia porozumienia. Nie dalej jak wczoraj Angela Merkel rozmawiała telefonicznie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko prosi Merkel o wizytę na Ukrainie Prezydent podziękował kanclerz Niemiec za poparcie dla dążeń Ukrainy do wolności.
W sprawie Ukrainy wciąż nie ufają Putinowi Kamienna twarz Merkel podczas spotkania z Putinem jest odzwierciedleniem bezradności Zachodu - komentuje niemiecka prasa.
Dla Merkel Ukraina wiciąż jest niepodległa Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała, że Rosja nie ma prawa mieszać się w wewnętrzne sprawy Ukrainy.
Tagi: poroszenko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz