Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Angela Merkel zadowolona z wyboru Tuska

0
Podziel się:

- Polska i Donald Tusk przyczynili się w dużym stopniu do przezwyciężenia podziału Europy - powiedziała niemiecka kanclerz.

Angela Merkel zadowolona z wyboru Tuska
(PAP/EPA)
bELneTqt

Kanclerz Niemiec nazywała polskiego premiera _ pełnym pasji, przekonanym i przekonującym Europejczykiem _. Podkreśliła jego zasługi dla relacji polsko-niemieckich.

_ - Zasługą Tuska jest poprawa niemiecko-polskich stosunków, które dawno nie były tak bliskie jak obecnie _- powiedziała Merkel.

_ - Polska i Tusk osobiście przyczynili się w dużym stopniu do przezwyciężenia podziału Europy _ - dodała niemiecka kanclerz. - _ Europa stoi obecnie przed wielkimi wyzwaniami _ - zaznaczyła szefowa niemieckiego rządu, odnosząc się do konfliktu na Ukrainie.

bELneTqv

Zdaniem niemieckich mediów Tusk należy do polityków, którym Merkel ufa. Jak pisała niemiecka prasa, Merkel była jednym z europejskich polityków, mocno popierających kandydaturę polskiego premiera.

Jak pisze agencja dpa, bardziej wstrzemięźliwie Merkel odniosła się do desygnowania Włoszki Federiki Mogherini na szefową unijnej dyplomacji. _ - Cieszę się na współpracę _ - powiedziała.

Czytaj więcej w Money.pl

bELneTqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)