Notowania

wiadomości
17.07.2014 06:39

Apel do prezydenta Poroszenki o wprowadzanie reform

Szwedzka deputowana uważa, że szanse na przeprowadzenie zmian w konstytucji, reform prawa wyborczego i wymiaru sprawiedliwości na Ukrainie gwałtownie się zmniejszają.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons (CC 3.0))

Sprawozdawca Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy wezwała prezydenta Petra Poroszenkę do wprowadzania reform na Ukrainie.

Szwedzka deputowana Marietta de Pourbaix-Lundin, odpowiedzialna za monitorowanie Ukrainy, uważa, że szanse na przeprowadzenie zmian w konstytucji, reform prawa wyborczego i wymiaru sprawiedliwości gwałtownie się zmniejszają.

Dotychczasowe rozmowy przekonały ją, iż taka okazja do zmian nie powtórzy się w przewidywalnej przyszłości. Posłanka zwróciła się do prezydenta Petra Poroszenki, aby wykorzystał tę szansę i złożył do parlamentu kompleksowy wniosek w sprawie reformy sądownictwa i powołania prokuratora generalnego. Jak dotąd w tej sprawie nic nie zostało zrobione - stwierdziła Marietta de Pourbaix-Lundin.

Podkreśliła, że złożony dotychczas wniosek dotyczy decentralizacji uprawnień na poziomie lokalnym i regionalnym - kluczowej sprawy w umocnieniu jedności kraju. Zmiany takie są - jej zdaniem - niewystarczające.

Pourbaix-Lundin uważa, że wcześniejsze wybory będą mogły się odbyć jedynie, gdy wszyscy obywatele wezmą w nich udział. Dlatego ukraińskie władze powinny ustanowić pełną kontrolę na granicy z Rosją. Liczy, że naciski opinii międzynarodowej skłonią Moskwę do zaprzestania dozbrajania prorosyjskich separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko gotów do dialogu z separatystami? Prezydent Ukrainy zapewnił, że będzie rozmawiać ze wszystkimi, oprócz tych, którzy dopuścili się terroru i zabójstw. Tymczasem w nocy znowu doszło do starć w Ługańsku.
"O wojnie domowej można zapomnieć" Prezydent kraju chce pokojowego rozwiązania.
Rosyjscy dziennikarze zatrzymani na Ukrainie Ojciec jednego z reporterów poprosił nowego prezydenta Ukrainy o interwencję.
Faworyt wyborów na Ukrainie ostro o Rosji Uznawany za faworyta wyborów prezydenckich na Ukrainie zapowiedział też walkę z korupcją i podkreślił, że będzie wszystkimi dostępnymi środkami chronił mieszkańców wschodniej części kraju.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz