Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pomoc dla cypru
04.12.2012 06:50

Apel eurogrupy o szybkie zakończenie negocjacji w sprawie pomocy dla Cypru

Nikozja potrzebuje 17 miliardów euro pomocy. Wszystko zależy od...

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Apel eurogrupy o szybkie zakończenie negocjacji w sprawie pakietu pomocowego dla Cypru, pogrążonego w recesji. Przedstawiciele rządu w Nikozji próbują uzgodnić z międzynarodowymi ekspertami warunki przyznania finansowego wsparcia, w tym program oszczędnościowy. *

Szef eurogrupy Jean-Claude Juncker powiedział, że jeśli negocjacje zostaną przyspieszone, to porozumienie w tej sprawie może być ogłoszone na kolejnym spotkaniu ministrów finansów strefy euro, 13-ego grudnia.

_ - Z zadowoleniem przyjąłem ważne, pierwsze decyzje, które Cypr już podjął, by wdrożyć działania wcześniej uzgodnione z Trojką. Chodzi między innymi o uzdrawianie finansów publicznych. Wzywam Cypr i Trojkę, do zakończenia negocjacji, by porozumienie zostało osiągnięte bez opóźnień - _ powiedział Juncker.

Rząd w Nikozji informował niedawno, że potrzebuje zastrzyku finansowego z zewnątrz w wysokości 17 miliardów euro. Jeśli zapadnie pozytywna decyzja w tej sprawie, Cypr będzie piątym kraje strefy euro, który otrzyma finansową pomoc, po Grecji, Portugalii, Irlandii i Hiszpanii.

Czytaj więcej o sytuacji na Cyprze w Money.pl
To murowany kandydat na bankruta. Cypr w ogromnych tarapatach Eksperci nie zostawili na tym kraju suchej nitki. Suma pomocy może dobić nawet do 15 mld euro.
4,3 mld euro mniej. To nam grozi, jeśli... Gdyby cypryjska propozycja zmian w budżecie UE została przyjęta, w samych funduszach spójności Polska straciłaby około 4,3 mld euro.
Tagi: pomoc dla cypru, cypr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz