Notowania

prywatyzacja energi
21.09.2010 11:10

Apel o nie wywieranie nacisku na UOKiK w sprawie Energi

Ekonomiści: To co robi rząd to naruszenie praworządności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Martin33/Dreamstime)

*Ekonomiści, byli ministrowie i publicyści apelują do premiera o powstrzymanie się od wywierania presji na szefa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przy sprzedaży Polskiej Grupie Energetycznej koncernu Energa. *

Między innymi Leszek Balcerowicz, Stanisław Gomułka i Janusz Steinhoff wskazują, że jawny nacisk, jaki premier wywiera na szefową UOKiK sprzeciwiającą się transakcji, jest naruszeniem zasad nowoczesnej praworządności.

Były wicepremier i minister gospodarki Janusz Steinhoff podkreślił, że sam pomysł połączenia dwóch dużych podmiotów rynku energetycznego nie jest korzystny dla naszego rynku. Dodaje, że transakcja wynika także z problemów polskiego budżetu.

Rząd zmienia założenia energetycznej strategii

Podczas dzisiejszego posiedzenia rząd zajmie się zmianami w programie _ Polityka Energetyczna Polski do 2030 roku _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t110391.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/felieton/artykul/drozdziel;po;jest;juz;partia;wladzy;z;krwi;i;kosci,84,0,677460.html) Droździel: PO jest już partią władzy z krwi i kości
Zgodnie z tym programem, zapewnienie bezpieczeństwa energetycznego w Polsce wymaga zainwestowania w ten sektor 38 miliardów euro w ciągu najbliższych 30 lat. Chodzi między innymi o modernizację sektora elektroenergetycznego oraz budowę elektrowni atomowej.

Według resortu skarbu, aby spełnić te wytyczne, konieczna jest konsolidacja spółek energetycznych i połączenie Energi z Grupą PGE. Powstanie wówczas podmiot zdolny do konkurencji na rynku europejskim i do realizacji wielkich przedsięwzięć takich jak budowa elektrowni atomowej. Tymczasem, według UOKiK, transakcja ograniczy konkurencję na rynku energetycznym.

Tagi: prywatyzacja energi, energa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz