Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ziobro
29.07.2012 17:52

Apel Ziobry do Kaczyńskiego. Przez cichą koalicję z PO

Lider Solidarnej Polski wezwał Jarosława Kaczyńskiego, by odstąpił od cichej koalicji z Platformą Obywatelską, jaką tworzą w sprawie budowy elektrowni jądrowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews)

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro wezwał Jarosława Kaczyńskiego, by odstąpił od cichej koalicji z Platformą Obywatelską, jaką - jego zdaniem - tworzą w sprawie budowy elektrowni jądrowych.

Zastrzegł jednak, że ta cicha koalicja PiS z PO jest nieformalna, nie jest _ spisana na piśmie _ i dotyczy tylko jednej sprawy - poparcia dla budowy elektrowni jądrowych.

Według Ziobry projekt budowy elektrowni atomowej to _ zły projekt dla Polski, bo oznacza gigantyczne zadłużenie polskiego państwa i znacznie droższą energię dla Polski, a tak naprawdę jeszcze większe uzależnienie się od Rosji, bo to od Rosji będziemy później kupować uran czy wzbogacony uran, żeby zagwarantować funkcjonowanie tych elektrowni _.

Podczas konferencji prasowej w niedzielę w Sanoku (Podkarpackie) Ziobro powiedział, jedynym słusznym rozwiązaniem dla Polski jest rozwój przemysłu w oparciu o rodzime źródła energii i złoża naturalne, m.in. węgla kamiennego, gazu łupkowego i ropy._ _

_ - Powinniśmy rozwijać te gałęzie naszego przemysłu, które pozwolą rozwijać polską technologię i polską myśl techniczną, które pozwolą nam rozwijać nasz przemysł i pozwolą nam później eksportować tę energię _ - podkreślał Ziobro.

Wezwał też PiS, aby przyłączył się właśnie w tej sprawie do programu Solidarnej Polski, która stawia na wykorzystywanie polskich źródeł energii i na eksport. _ - Żeby Polska stała się siłą eksportującą energię poza granice _ - podkreślił Ziobro.

Lider SP przyjechał w niedzielę na Podkarpacie, aby - jak mówił - spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami. Po konferencji prasowej w Sanoku Ziobro spotkał się z mieszkańcami tego miasta. Później odwiedzi jeszcze Krosno i Jasło, gdzie także zaplanowano spotkania otwarte.

Czytaj więcej w Money.pl
Apel do Kaczyńskiego: Dotrzymaj słowa Zarząd SP apeluje do Jarosława Kaczyńskiego, by dotrzymał słowa i nie zakłócał Euro 2012 otwieraniem kolejnego po wojnie z Rosją i bojkocie Ukrainy konfliktu, tym razem z SP.
PiS wyciąga rękę. Mówią, że to ostatni raz PiS ponownie wzywa do powrotu kolegów z Solidarnej Polski. Uchwałę w tej kwestii podjął dzisiaj Komitet Polityczny partii.
Co z TV Trwam? Ziobro apeluje do prezydenta Zbigniew Ziobro uda się dziś do prezydenta z listem w sprawie nieprzyznania miejsca na platformie cyfrowej Telewizji Trwam.
Tagi: ziobro, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz