Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
arabia saudyjska
23.06.2013 18:11

Arabia Saudyjska przesunęła weekend

Arabia Saudyjska ogłosiła, że podjęła decyzję o przesunięciu oficjalnego weekendu na piątek i sobotę, co ma ujednolicić tydzień roboczy królestwa i innych krajów regionu, a tym samym ożywić gospodarkę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(MorePixels/iStockphoto)

Arabia Saudyjska ogłosiła dziś, że podjęła decyzję o przesunięciu oficjalnego weekendu na piątek i sobotę, co ma ujednolicić tydzień roboczy królestwa i innych krajów regionu, a tym samym ożywić gospodarkę.

Największa gospodarka wśród państw arabskich, Arabia Saudyjska, była ostatnim z członków Rady Współpracy Zatoki Perskiej (GCC), w którym weekend obowiązywał w czwartek i piątek. Od 1 maja na weekend piątkowo-sobotni przestawił się Oman. Piątek jest dniem świątecznym, w czasie którego wyznawcy islamu modlą się wspólnie w meczetach.

Ogłoszenie zmian w Arabii Saudyjskiej zostało z zadowoleniem przyjęte przez tamtejszych ekonomistów i biznesmenów, którzy podkreślili, że sektor prywatny zyskał jeden dzień na prowadzenie międzynarodowych interesów i zamiast trzech dni roboczych w tygodniu, dostosowanych do reszty świata, teraz będą cztery.

Jednak część konserwatystów religijnych było przeciwnych przeniesieniu weekendu na piątek i sobotę, ponieważ ich zdaniem decyzja miała _ posmak westernizacji _. GCC zrzesza Arabię Saudyjską, Bahrajn, Katar, Kuwejt, Oman i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Budują stację metra ze złota Za projektem stoi światowej sławy architekt Zaha Hadid. Otwarcie planowane jest na 2017 rok.
Saudyjski książę wydał w Disneylandzie 15 milionów euro Kto bogatemu zabroni? Saudyjski książę Fahd al-Saud na trzy dni przybył wraz z 60 gośćmi do parku rozrywki Disneyland w Paryżu.
Tagi: arabia saudyjska, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz