Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Arłukowicz ma pomysł na kolejki do lekarzy

0
Podziel się:

Koniec z zapisami do dwóch kolejek do tego samego specjalisty oraz wizytami u dermatologa czy okulisty bez skierowania. Najpierw trzeba będzie odwiedzić lekarza rodzinnego, który zdecyduje o tym, czy je wystawić.

Arłukowicz ma pomysł na kolejki do lekarzy
(Bartosz Krupa/East News)

_ Dziennik Gazeta Prawna _ opisuje niektóre z pomysłów ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza na skrócenie kolejek w przychodniach i szpitalach. Resort podaje, że na przykład w województwie łódzkim aż 40 procent pacjentów chorych na serce zapisało się jednocześnie do dwóch i więcej kardiologów. Blokowali miejsce innym i dlatego teraz będą musieli dostarczać do jednej, wybranej placówki oryginał skierowania. Najpóźniej w ciągu dwóch tygodni od wpisania na listę. W przeciwnym wypadku, zostaną wykreśleni.

Zmiany zaproponowane przez resort wejdą w życie na początku 2015 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Jarosław Kaczyński superprezesem NFZ O _ aktualnych _ patentach na służbę zdrowia pisze Andrzej Zwoliński.
"Tusk stchórzył, Arłukowicz do dymisji" Miała być poważna debata o polskiej służbie zdrowia, ale nic z tego nie wyszło. Kaczyński nie zostawia na ekipie rządzącej suchej nitki.
To spotęguje chaos w służbie zdrowia? PiS oraz Twój Ruch chcą odrzucenia projektu noweli, która umożliwia otwieranie młodym pediatrom i internistom praktyk podstawowej opieki zdrowotnej i podpisywanie umowy z NFZ.
NIK wytyka błędy NFZ. Zaleca szybkie reformy Kontraktowania usług w lecznictwie szpitalnym i specjalistycznym jest mało przejrzyste - ostrzega NIK.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)