Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Assad zgadza się na nadzór nad bronią chemiczną

0
Podziel się:

Prezydent Assad powiedział o tym w wywiadzie dla telewizji rosyjskiej.

Assad zgadza się na nadzór nad bronią chemiczną
(AP/Fotolink/East News)

Prezydent powiedział o tym w wywiadzie dla telewizji rosyjskiej. Zapewnił przy tym, że nie miały na to wpływu groźby ataku zbrojnego ze strony USA.

Według prasy rosyjskiej niewykluczone jest, że Rosja i USA zajmą się utylizacją arsenału chemicznego Syrii w ramach odnowionego programu Nunna-Lugara, który ma zakładać współpracę Moskwy i Waszyngtonu także w niszczeniu broni masowego rażenia państw trzecich.

Informuje o tym _ Kommiersant _, powołując się na źródło w MSZ Rosji. Dziennik przekazuje też szczegóły rosyjskiego planu objęcia arsenału chemicznego Syrii międzynarodową kontrolą, o którym w czwartek w Genewie rozmawiać będą szefowie dyplomacji Rosji i Stanów Zjednoczonych, Siergiej Ławrow i John Kerry.

_ Kommiersant _ podaje, że Moskwa proponuje rozwiązanie problemu syryjskiej broni chemicznej w kilku etapach: pierwszy - Syria przystępuje do Organizacji ds. Zakazu Broni Chemicznej (OPCW); drugi - Damaszek wskazuje miejsca przechowywania i produkcji broni chemicznej; trzeci - dopuszcza do nich inspektorów OPCW; czwarty - rozstrzyga razem z inspektorami, jak i kto będzie niszczyć broń chemiczną.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria zgodziła się na propozycję Rosji Damaszek zaakceptował rosyjską propozycję, przewidującą oddanie syryjskiej broni chemicznej pod kontrolę międzynarodową, by uniknąć amerykańskiego uderzenia militarnego.
Putin: Syria przyjmie moją propozycję Prezydent zastrzegł, że Syria podejmie współpracę ze wspólnotą międzynarodową tyko wtedy, gdy zarówno Stany Zjednoczone, jak i ich sojusznicy zrezygnują z użycia siły wobec Damaszku.
_ Amerykanie nie mają dowodów ws. Syrii _ - _ To, co pokazali nam Amerykanie, absolutnie nas nie przekonało. Tam nie ma faktów _ - powiedział Siergiej Ławrow, minister spraw zagranicznych.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)