Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Atak na Iran. Izraelczycy powiedzieli co myślą

0
Podziel się

Zdecydowana większość albo sprzeciwia się wojnie, albo opowiedziałaby się za nią tylko pod warunkiem udziału USA.

Atak na Iran. Izraelczycy powiedzieli co myślą
(pldrtbrennan/CC/Flickr)
bDAfvBzF

Zdecydowana większość Izraelczyków albo sprzeciwia się atakowi Izraela na Iran, albo opowiedziałaby się za takim atakiem tylko pod warunkiem, że zostałby przeprowadzony w porozumieniu z USA - pokazuje opublikowany sondaż.

Badanie opinii publicznej zostało przeprowadzone wspólnie przez University of Maryland i izraelski Instytut Dahaf; ankietą objęto 500 osób. 34 proc. uczestników badania uznało, że Izrael nie powinien atakować Iranu, 42 proc. było zdania, że taki atak można przeprowadzić tylko po uzyskaniu aprobaty USA. Zaledwie 19 proc. opowiedziało się za zaatakowaniem Iranu nawet bez poparcia Waszyngtonu.

W przyszłym tygodniu prezydent USA Barack Obama będzie rozmawiał w Białym Domu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu m.in. o programie nuklearnym Iranu. Izrael ostrzega, że pozostaje coraz mniej czasu na skuteczne zaatakowanie irańskich obiektów jądrowych.

bDAfvBzH

Waszyngton stoi na stanowisku, że atak izraelski byłby przedwczesny i ma nadzieję, że dyplomacja i sankcje zmuszą Teheran do powściągnięcia ambicji nuklearnych.

Zachód podejrzewa Iran o prowadzenie prac nad bronią nuklearną. Izrael podkreśla, że tak uzbrojony Iran byłby zagrożeniem dla egzystencji państwa żydowskiego. Strona irańska twierdzi, że jej program nuklearny służy wyłącznie celom cywilnym.

O napięciach wokół Iranu czytaj w Money.pl
"Zemsta Boga". W Iranie szukują się na... Według ekspertów do ataku sił izraelskich mogłoby dojść na południu Iranu.
Rosja boi się ataku z amerykańskiej bazy Według Rosjan amerykanie mogą zaatakować z bazy w Kirgistanie.
Amerykańska flota gotowa na wojnę z Iranem Wiceadmirał Fox powiedział, że marynarka wojenna opracowała dla prezydenta USA konkretne plany działania.
bDAfvBAi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)