Notowania

waszyngton
04.04.2013 07:38

Atak nuklearny Korei Północnej. Waszyngton żąda zaprzestania gróźb

To była kolejna prowokacyjna deklaracja, która jeszcze bardziej odizolowała Koreę Północną od reszty społeczności międzynarodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Biały Dom zażądał wczoraj od Korei Północnej, aby zaprzestała gróźb krótko po tym jak armia północnokoreańska ogłosiła, że zatwierdziła plany ataku na USA.

- _ Byliśmy dzisiaj świadkami nowego oświadczenia Korei Północnej, które było kolejną niekonstruktywną groźbą _ - oświadczyła rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA Caitlin Hayden.

- _ To była kolejna prowokacyjna deklaracja, która jeszcze bardziej odizolowała Koreę Północną od reszty społeczności międzynarodowej. Korea Północna powinna zaprzestać swoich prowokacyjnych gróźb i podjąć próbę sprostania swoim zobowiązaniom międzynarodowym _ - dodała Hayden.

Wcześniej wczoraj oficjalna agencja prasowa KCNA poinformowała, że sztab generalny armii Korei Północnej ostatecznie _ zbadał i zatwierdził _ plany ataku na USA, z potencjalnym użyciem broni nuklearnej.

Phenian groził już w ubiegłym miesiącu _ prewencyjnym _ atakiem nuklearnym na USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna ma nowego premiera. Co się zmieni? Kim Dzong Un chce umocnienia Korei jako mocarstwa nuklearnego, dysponującego bronią nuklearną w celu samoobrony.
Konflikt w Korei może się zaostrzyć - _ Sytuacja na Półwyspie Koreańskim może wymknąć się spod kontroli _ - uważa ekspert Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
Nie będą się patyczkować z furiatem Stanowcza odpowiedź Korei Południowej na groźby komunistycznej Północy. Dziś władze w Seulu ostrzegły, że każda prowokacja spotka się z ostrą odpowiedzią militarną.
Tagi: waszyngton, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz