Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak zimy. Jeszcze 12 tysięcy gospodarstw bez prądu

0
Podziel się:

Rano bez prądu było ponad 30 tys. gospodarstw, przed południem ich liczba wzrosła do 60 tys. Linie energetyczne pozrywały się na skutek obciążenia lodem.

Atak zimy. Jeszcze 12 tysięcy gospodarstw bez prądu
(PAP/Przemysław Piątkowski)
bESCaxvp

Jeszcze około 12 tys. gospodarstw pozbawionych było w Lubelskiem dziś wieczorem prądu po opadach marznącego deszczu, który spowodował uszkodzenia linii energetycznych. Usuwanie wszystkich awarii potrwa do wtorku.

Rano bez prądu było ponad 30 tys. gospodarstw, przed południem ich liczba wzrosła do 60 tys. Linie energetyczne pozrywały się na skutek obciążenia lodem. Uszkodzenia powodowały też łamiące się drzewa i konary, które upadały na przewody. Przez cały dzień awarie były usuwane, napływały też zgłoszenia o kolejnych, powodowanych przez marznący deszcz.

Wieczorem prądu nie miało jeszcze około 12 tys. gospodarstw - poinformowała Iwona Stanisławek z PGE Dystrybucja.

bESCaxvr

W rejonie Zamość wyłączonych było 31 linii średniego napięcia, bez zasilania było 6 tys. odbiorców w gminach: Tereszpol, Radecznica, Sułów, Adamów, Goraj, Krasnobród, Frampol i Turobin. W rejonie Tomaszów Lubelski wyłączonych było 16 linii średniego napięcia, tu także bez prądu było 6 tys. odbiorców, w gminach: Susiec, Bełżec oraz Tomaszów Lubelski.

_ Usuwanie awarii będzie prowadzone do późnego wieczora. W rejonie Tomaszów Lubelski zasilanie powinno wrócić jeszcze w poniedziałek, natomiast w rejonie Zamość prace będą trwały także we wtorek, tam pojawiają się ciągle nowe awarie _ - powiedziała Stanisławek.

Strażacy wyjeżdżali około 180 razy do usuwania połamanych drzew i gałęzi z dróg oraz posesji. Najwięcej interwencji dotyczyło okolic Janowa Lubelskiego, Kraśnika, Zamościa i Tomaszowa Lubelskiego. _ Zgłoszenia jeszcze napływają, ale już jest ich niewiele _ - powiedział wieczorem dyżurny wojewódzkiej komendy straży pożarnej w Lublinie Andrzej Walczak.

Jezdnie były śliskie, wieczorem gołoledź występowała na drogach wojewódzkich w okolicach Annopola i Biłgoraja. Policja nie odnotowała jednak zwiększonej liczby wypadków.

bESCaxvx

Według prognozy IMGW w Krakowie okresowe opady marznącego deszczu lub mżawki mają potrwać w południowej części regionu do jutrzejszego wieczora.

Czytaj więcej w Money.pl

bESCaxvS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)