Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Atak zimy w USA. Co najmniej 21 ofiar

0
Podziel się:

Dziś rano odwołano około 1200 lotów, a 1300 samolotów miało opóźnienia. Nieczynnych jest wiele linii kolejowych. Atak zimy był w Pensylwanii przyczyną ok. 100 wypadków drogowych.

Atak zimy w USA. Co najmniej 21 ofiar
(PAP/Wojciech Pacewicz)
bESUmwtN

Wschodnie Wybrzeże USA odkopywało się dziś ze śniegu, którego w ciągu czterech dni spadło w wielu miejscach ponad 60 cm. Najnowszy atak zimy spowodował co najmniej 21 ofiar śmiertelnych oraz pozbawił prądu ponad pół miliona gospodarstw domowych i firm.

Dziś rano odwołano około 1200 lotów, a 1300 samolotów miało opóźnienia. Nieczynnych jest wiele linii kolejowych. Atak zimy był w Pensylwanii przyczyną ok. 100 wypadków drogowych. Nad New Jersey przeszły burze śnieżne. W Glyndon w stanie Maryland spadło prawie 70 cm śniegu, a w Nowym Jorku około 30 centymetrów.

W nocy z piątku na sobotę nad Wschodnie Wybrzeże ma nadciągnąć kolejny front burzowy, który - jak przewidują meteorolodzy - przyniesie kolejne 7 cm świeżego śniegu.

bESUmwtP

_ Witamy w szóstej burzy śnieżnej w ciągu sześciu tygodni _ - powiedział burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio. Szczególnie tragicznym wydarzeniem w Nowym Jorku było potrącenie przez pług śnieżny 36-letniej ciężarnej kobiety, która zmarła potem w szpitalu. Jej urodzony przez cesarskie cięcie syn jest w stanie krytycznym.

Inne ofiary zimy straciły życie w wypadkach samochodowych, zostały zabite przez padające drzewa lub doznały ataku serca w trakcie odgarniania śniegu - poinformował dziennik _ USA Today _.

De Blasio jest mocno krytykowany za to, że w przeciwieństwie do Waszyngtonu i Filadelfii szkoły w Nowym Jorku pozostały otwarte. Burmistrz odpiera te zarzuty wskazując, iż miliony osób, które udały się do pracy, miały dzięki temu gwarancję, że nad ich dziećmi sprawowana jest opieka. _ Zamykamy szkoły dopiero wtedy, gdy inaczej już się nie da _ - powiedział de Blasio.

Natomiast gubernator stanu Pensylwania Tom Corbett wystosował do mieszkańców wezwanie: _ Pozostańcie w domu _. Niepogoda spowodowała w Pensylwanii wykolejenie się pociągu wiozącego olej opałowy. Rozhermetyzowały się przy tym jedna lub dwie cysterny, _ ale sytuacja jest pod kontrolą _.

bESUmwtV

Prognozy meteorologiczne na weekend mówią o dalszych opadach śniegu. Według telewizji CNN kaprysy zimowej pogody dotknęły bezpośrednio 100 mln Amerykanów, czyli około jednej trzeciej ludności USA.

Czytaj więcej w Money.pl

bESUmwuq
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)