Notowania

atom w iranie
04.03.2012 13:14

Atom w Iranie: Izrael wysuwa żądania

Jeszcze dziś w Waszyngtonie spotkają się prezydenci obu krajów, Barack Obama i Shimon Peres.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tallicfan20 / domena publiczna)

_ Iran musi przerwać zbrojenia atomowe lub zostanie zaatakowany _ - w taki sposób popularna gazeta _ Israel Hajom _ określa sytuację przed rozpoczynającym się dziś 48-godzinnym maratonem konsultacji na najwyższym szczeblu między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem.

Na zdj. Beniamin Netanjahu, premier Izraela

Jeszcze dziś w Waszyngtonie spotkają się prezydenci obu krajów, Barack Obama i Shimon Peres. Jutro z Obamą konferowac będzie premier Netanjahu, który wczoraj w Kanadzie przedstawił trzy warunki uregulowania konfliktu atomowego z Iranem.

Teheran musi przerwać wzbogacanie uranu, pozbyć się uranu wzbogaconego do poziomu ponad 3,5 procent i zamknąć ulokowany głęboko pod ziemią ośrodek nuklearny Fordow - powiedział premier Netanjahu.

Brytyjski dziennik _ Telegraph _pisze, powołując się na źródła rządowe w Jerozolimie, że Netanjahu przedstawi prezydentowi Obamie ultimatum: albo USA zobowiążą się, że w razie potrzeby zaatakują Iran, albo też Izrael sam przeprowadzi taką akcję w najbliższych miesiącach.

Więcej o możliwości ataku na Iran czytaj w Money.pl
Atak USA na Iran? Barack Obama nie blefuje Tak jednoznacznej wypowiedzi amerykańskiego prezydenta w sprawie Iranu jeszcze nie było.
"Zemsta Boga". W Iranie szukują się na... Według ekspertów do ataku sił izraelskich mogłoby dojść na południu Iranu.
Izraelczycy ujawnili, co myślą o ataku na Iran Zdecydowana większość albo sprzeciwia się wojnie, albo opowiedziałaby się za nią tylko pod warunkiem udziału USA.
Tagi: atom w iranie, iran, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz