Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
atom w korei północnej
22.04.2014 23:57

Atom w Korei Północnej. Stany Zjednoczone apelują

USA oświadczyły, że pilnie śledzą sytuację na Półwyspie Koreańskim po doniesieniach, że Korea Północna może planować kolejny test nuklearny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

USA oświadczyły, że pilnie śledzą sytuację na Półwyspie Koreańskim po doniesieniach, że Korea Północna może planować kolejny test nuklearny i wezwały Pjongjang, by nie podejmował jakichkolwiek kroków, zagrażających pokojowi w regionie.

_ - Oczywiście widzieliśmy doniesienia prasowe dotyczące możliwej zwiększonej aktywności na północnokoreańskim terenie testów nuklearnych. Pilnie śledzimy sytuację na Półwyspie Koreańskim _ - powiedziała na briefingu prasowym rzeczniczka Departamentu Stanu Jen Psaki.

_ - Nadal wzywamy Koreę Północną, by powstrzymała się od działań, które zagrażają pokojowi i bezpieczeństwu w regionie oraz by przestrzegała swych międzynarodowych zobowiązań _ - dodała.

Wcześniej we wtorek południowokoreańskie media podały, iż rząd Korei Południowej uzyskał informacje o zwiększonej aktywności w miejscu, gdzie Korea Północna przeprowadza podziemne testy nuklearne - co świadczyłoby o przygotowaniach do kolejnej takiej próby.

Informacje te pojawiły się tuż przed podróżą prezydenta USA Baracka Obamy do Japonii i Korei Południowej, gdzie ma rozmawiać na temat sposobów uporania się z problemem północnokoreańskiego programu atomowego. Obama przybędzie do Tokio w środę, a do Seulu w piątek.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: atom w korei północnej, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz