Notowania

elektrownia atomowa
13.11.2008 15:52

Atomówka w Żarnowcu?

Jest wstępna deklaracja rządu i pozytywna odpowiedź premiera Donalda Tuska

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

Jest wstępna deklaracja rządu i pozytywna odpowiedź premieraDonalda Tuskana list marszałka województwa pomorskiego w sprawie powstania elektrowni atomowej na Pomorzu.

_ Na razie nie wskazano dokładnego miejsca jej budowy, jednak pod uwagę brany jest Żarnowiec, gdzie blisko 20 lat temu miała stanąć elektrownia. Jednak decyzji w tej sprawie spodziewać się można na początku przyszłego roku. Dziś energia atomowa to bardzo sensowne rozwiązanie i trzeba się z nim spieszyć _ - mówi Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

*

Energia atomowa jest już powszechnie stosowana na Zachodzie, a Unia Europejska popiera tego typu rozwiązania. Ale przede wszystkim jej budowa ma pomóc naszemu regionowi, który ponad dwie trzecie potrzebnej nam elektryczności importuje z innych województw. Marszałek spodziewa się głośnej debaty z lokalną społecznością, ale na razie mieszkańcy Trójmiasta widzą w budowie ,,atomówki" dużą szansę.

POSŁUCHAJ WIĘCEJ:

*

ZOBACZ TAKŻE:

* [ 42 procent Polaków chce elektrowni atomowych ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/42;procent;polakow;chce;elektrowni;atomowych,173,0,366253.html )
* [ Polska będzie miała elektrownię atomową ]( http://news.money.pl/artykul/polska;bedzie;miala;elektrownie;atomowa,9,0,353545.html )
* [ Rząd stawia na atom ]( http://news.money.pl/artykul/rzad;stawia;na;atom;powstana;dwie;elektrownie,148,0,384148.html )
Tagi: elektrownia atomowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz