Gromadzona przez kolejne pokolenia dynastii amerykańskich miliarderów i filantropów, licząca ponad 1600 niezwykle atrakcyjnych dzieł sztuki kolekcja, zostanie sprzedana i najprawdopodobniej ulegnie rozproszeniu.

Do miłośników sztuki, jak i inwestorów z całego świata trafią dzieła najwybitniejszych impresjonistów i postimpresjonistów.

Ustanowiony może zostać niejeden cenowy rekord. Aukcja internetowa (1-9 maja) towarzyszy aukcjom stacjonarnym, które odbędą się w nowojorskim oddziale Christie's w Rockefeller Center od 8 do 11 maja.

Dochód z aukcji wesprze działania wielu instytucji, m.in. Uniwersytetu Harvarda, Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) czy Rady ds. Stosunków Międzynarodowych,

Wartość dzieł wystawianych na aukcji stulecia szacowana jest na 500 tys. do 1 miliarda dolarów.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ęmie
2018-04-25 22:15
ameryka to bankrut - dlatego mamy ją w Europie i u siebie , celem nowych wojen
oto dylemat
2018-04-25 12:28
To już oznacza ,ze brak im kasy.Tak jak tym cwaniakom z fundacji Czartoryskich co wyprowadzili pieniadze do raju podatkowego.To doprawdy prawdziwi patrioci, tak jak pan Radziwiłł. Kasę wyprowadzili za zgodą Kaczyńskiego. Czy ci ludzie sami zapracowali na te dzieła sztuki czy tez zgromadzili je bo wykorzystywali ciężką prace innych ludzi?
b
2018-04-24 09:30
żydzi nie robią NIC bezinteresownie
Pokaż wszystkie komentarze (13)