Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Autonomia Palestyńska poparła egipskich generałów

0
Podziel się:

Autonomia popiera w swym oświadczeniu obecne władze egipskie i potępia wszelką zagraniczną ingerencję.

Autonomia Palestyńska poparła egipskich generałów
(PAP/EPA)

Rząd Autonomii Palestyńskiej przyłączył się do poparcia, jakiego Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie udzieliły _ walce Egipcjan z terroryzmem _. Autonomia popiera w swym oświadczeniu obecne władze egipskie i potępia wszelką zagraniczną ingerencję.

Na zdjęciu premier Autonomii Palestyńskiej Rami Hamdallah.

_ Palestyńskie przywództwo śledzi z uwagą wydarzenia w Egipcie i uważa, że każda próba podkopania bezpieczeństwa Egiptu zmierza do zachwiania bezpieczeństwa świata arabskiego i islamskiego oraz zagraża narodowi palestyńskiemu _ - głosi oficjalny komunikat rozpowszechniony przez agencję Wafa.

Autonomia Palestyńska zajęła stanowisko wobec wydarzeń w Egipcie po tym, jak uczyniły to Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. W komunikacie unika jednak bezpośredniego potępienia Braci Muzułmańskich i stwierdza, że _ bezpieczeństwo Egiptu jest zaworem bezpieczeństwa (świata) arabskiego _.

_ Zbuntowane siły, które próbują podkopać państwo egipskie i jego bezpieczeństwo (...) służą wątpliwym zamysłom zmierzającym do zachwiania jednością Egiptu oraz stabilizacją i bezpieczeństwem wszystkich krajów arabskich _ - dodaje oświadczenie.

Autonomia Palestyńska wyraża także uznanie dla stanowiska Arabii Saudyjskiej i zwraca się do wszystkich o _ poparcie Egiptu i przeciwstawienie się wszelkiej zagranicznej ingerencji _.

_ Odrzucamy także akty terroru przeciwko instytucjom publicznym i miejscom modlitwy _ - podkreśla się w komunikacie.

Rząd w Ramallah po raz pierwszy zajął jasne stanowisko wobec kryzysu w Egipcie. Uczynił to w dwa dni po potępieniu _ straszliwej masakry _ Braci Muzułmańskich ogłoszonym przez islamski Hamas rządzący w Strefie Gazy nazajutrz po krwawych wydarzeniach w Kairze, do których doszło w środę.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)