Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 13:53

Autorem znaku COEXIST, symbolu tegorocznej trasy zespołu U2 jest Polak, Piotr Młodożeniec

Autorem znaku COEXIST, z którego Bono uczynił symbol swojej tegorocznej światowej trasy koncertowej zespołu U2 - jest polski artysta - Piotr Młodożeniec. Trasa przebiega pod hasłem: "Jak rozbroić bombę atomową".

Podziel się
Dodaj komentarz

Młodożeniec zaprojektował znak na konkurs "Coexistence" - współistnienie, organizowany przez Museum on the Seam w Jerozolimie, w 2001 roku. Napłynęło kilkaset projektów z całego świata. Konkurs wygrał Japończyk, ale 30 nadesłanych projektów, wśród nich projekt Młodożeńca - wyróżniono.

Projekty, powiększone do formatu billboardów, złożyły się na wystawę, która od czterech lat pokazywana jest na całym świecie.

Jednak - jak mówi Piotr Młodożeniec - o zgodę wykorzystania znaku nie prosił ani lider grupy U2, ani nikt z jego współpracowników.

Piotr Młodożeniec w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową powiedział, że fakt wykorzystywania zaprojektowanego przez niego znaku COEXIST przez zespół U2 jest dla niego także zaszczytem.

Jednak - jak zaznaczył - zgodnie z prawem autorskim, nie wolno wykorzystywać cudzych utworów i używać ich dla swoich celów, nawet bardzo szczytnych i pokojowych - bez odpowiedniego zezwolenia.

Lider grupy U2 twierdzi, że zaprojektowany przez Młodożeńca znak COEXIST, zobaczył - namalowany sprayem - w metrze w Chicago.

Znak graficzny COEXIST - to: litera "C" - mułzułmański półksiężyc, "X" Gwiazda Dawida i "T" przedstawione w postaci chrześcijańskiego krzyża. Projekt powstały na zamówienie Museum on the Seam w Jerozolimie można obejrzeć na stronie muzeum: www.coexistence.art.museum

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz