Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrad nie będzie? Grekom nie idzie na A4

0
Podziel się:

Grecka spółka J&P Avax przymierza się do wycofania z kontraktu na budowę A4.

Autostrad nie będzie? Grekom nie idzie na A4
(PAP/Andrzej Grygiel)

Kolejne projekty budowy autostrad mogą być zagrożone. Grecka spółka J&P Avax przymierza się do wycofania z kontraktu na budowę A4.

Wygląda na to, że COVEC otworzył puszkę Pandory. Kilka dni po tym, jak Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała z Chińczykami kontrakt na budowę dwóch odcinków A2, pojawiły się problemy na A1, a teraz pod znakiem zapytania stoi dokończenie budowy trasy A4 - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Problem dotyczy odcinka 22 kilometrów między granicą z Ukrainą w Korczowej, a Radymnem, który kończy strategiczną autostradę łączącą Europę Zachodnią ze Wschodnią. Miała być gotowa w kwietniu 2012 roku i ułatwić poruszanie się kibiców pomiędzy Lwowem, a Wrocławiem podczas Euro 2012.

Wykonawca twierdzi jednak, że nie zdąży oddać jej do użytku wcześniej niż w grudniu. O ile w ogóle. Z oficjalnej korespondencji pomiędzy GDDKiA a realizatorem inwestycji, grecką spółką J&P Avax, wynika, że firma nie wyklucza rezygnacji z kontraktu. Zarzuca dyrekcji wielomiesięczne opóźnienia w przekazywaniu dokumentów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/116/t80244.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/wykonawca;a4;porzucil;plac;budowy,80,0,816464.html) Wykonawca A4 porzucił plac budowy Chodzi o odcinek Brzesko - Wierzchosławice. Budowało go konsorcjum NDI i SB Granit.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t37334.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zerwana;umowa;na;budowe;a4,162,0,776866.html) Zerwana umowa na budowę A4 GDDKiA rozwiązała kontrakt z winy wykonawcy. Powodem były opóźnienia w jego realizacji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t80243.jpg ) ] (http://dom.money.pl/budownictwo/wiadomosci/artykul/jest;zgoda;wojewody;na;budowe;odcinka;a4,86,0,764758.html) Jest zgoda wojewody na budowę odcinka A4 To ostatnia, wymagana prawem, zgoda na budowę podkarpackiego fragmentu autostrady.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)