Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrada A1. Popołudniu otwarcie ostatniego odcinka

0
Podziel się:

Po otwarciu odcinka Włocławek-Kowal podróż z Gdańska do Łodzi skróci się o około pół godziny.

Autostrada A1. Popołudniu otwarcie ostatniego odcinka
(LECH GAWUC REPORTER)
bEEzUmlh

Otwarcie brakującego 19-kilometrowego odcinka autostrady A1 Gdańsk-Łódź między Włocławkiem a Kowalem w Kujawsko-pomorskiem planowane jest dziś popołudniem - poinformował rzecznik Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Okoński.

Po otwarciu odcinka Włocławek-Kowal podróż z Gdańska do Łodzi skróci się o około pół godziny. Przejazd A1 z Czerniewic k. Torunia do Kowala będzie przynajmniej do lata bezpłatny; do tego czasu mają zostać dokończone prace wokół trasy i wszystkie miejsca obsługi podróżnych - w Otłoczynie, Kałęczynku, Machnaczu, Ludwinowie i Lubieniu.

Wcześniej planowano, że cały odcinek A1 Czerniewice-Kowal będzie gotowy we wrześniu 2012 r. Na początku września 2012 r. GDDKiA zerwała jednak kontrakty z dotychczasowymi wykonawcami ze względu na niewywiązywanie się z przyjętych zobowiązań. Fragment Czerniewice-Brzezie budowało konsorcjum, którego liderem była firma SRB Civil Engineering Limited, a fragment Brzezie-Kowal - konsorcjum ze spółką PBG jako liderem.

bEEzUmlj

W ogłoszonym przetargu na dokończenie fragmentu autostrady A1 Czerniewice-Kowal wygrała firma Salini Polska, która złożyła ofertę wybudowania odcinka Czerniewice-Brzezie (34,5 km) za 450 mln zł brutto i odcinka Brzezie-Kowal (29,5 km) za 608 mln zł.

Przed świętami Bożego Narodzenia w 2013 r. kierowcom udostępniono 45-kilometrowy fragment autostrady Czerniewice-Włocławek Zachód.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEzUmlK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)