Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrada A2. Jutro pojedziesz odcinkiem Stryków-Konotopa

0
Podziel się:

91-kilometrowy odcinek autostrady A2 Stryków-Konopa będzie przejezdny na
całej długości w czwartek, 7 czerwca.

Autostrada A2. Jutro pojedziesz odcinkiem Stryków-Konotopa
(Reporter Poland)
bEEEzvOZ

91-kilometrowy odcinek autostrady A2 Stryków-Konopa będzie przejezdny na całej długości w czwartek, 7 czerwca - poinformowała w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA nie informuje na razie, o której godzinie będzie puszczony ruch.

A2 między Łodzią a Warszawą w całości ma być gotowa w październiku br., ale przejezdna ma być na Euro 2012. W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca skończył układać ostatnią warstwę asfaltu na ostatnim nieoddanym jeszcze do użytku odcinku C. Teraz odcinek czeka na pozwolenie na użytkowanie.

Pozwolenie na użytkowanie drogi ma wydać mazowiecki nadzór budowlany. Jak kilkakrotnie zapewniali drogowcy, niezbędna dokumentacja była przekazywana nadzorowi na bieżąco. Gdy odcinek uzyska zgodę na użytkowanie, zbierze się komisja odbiorcza, której zadaniem jest sprawdzenie, czy oznakowanie drogi jest zgodne z planami transportowymi i czy autostrada jest bezpieczna. Dopiero po zakończeniu prac komisji będzie można udostępnić trasę do ruchu.

bEEEzvPb

Według ostatnich informacji przedstawionych we wtorek przez wykonawcę odcinka C - czeską firmę Bogl a Krysl - do wykonania zostało jeszcze oznakowanie poziome, trzeba także dokończyć instalowanie elementów odprowadzających wodę i barier energochłonnych.

Odcinek C to ostatni fragment drogi między Łodzią a Warszawą, po którym nie można jeszcze jeździć. Pozostałe cztery fragmenty mają już pozwolenie na użytkowanie. Do czasu aż odcinek C nie zostanie oddany do użytku, kierowcy nie korzystają w pełni z już oddanych sąsiednich odcinków B i D, ponieważ nie byłoby z nich zjazdu.

Czytaj więcej w Money.pl
Na tej autostradzie pojedziemy tylko 70 km/h Na 30-kilometrowym odcinku trasy GDDKiA umieściła znaki ograniczające prędkość oraz zakazujące ruchu samochodów ciężarowych.
Nie skończyli autostrady. Tam będą korki Oddali do użytku 18 kilometrów drogi. Teraz będą się sądzić.
Ważna wiadomość dla kierowców. Chodzi o A2 Drogowcy podjęli decyzje w sprawie odcinka autostrady pomiędzy Grodziskiem Mazowieckim a Pruszkowem.
bEEEzvPC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)