Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Autostrada A2. Otwarta odcinek Stryków-Konotopa

0
Podziel się

Dziś wieczorem nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C.

Autostrada A2. Otwarta odcinek Stryków-Konotopa
(Reporter Poland)
bDZriiMR

*Około godz. 23.20 został udostępniony do ruchu odcinek C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą. Oznacza to, że z Warszawy można już dojechać autostradą do Berlina i dalej do innych europejskich miast. *aktualizacja 00:00

_ - Od dzisiaj kierowcy, w tym kibice jadący na pierwsze w historii Polski Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogą korzystać z całej autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią _ - poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Minister transportu Sławomir Nowak napisał w środę wieczorem na Twitterze, że cała A2 będzie dostępna dla ruchu od godz. 23.

bDZriiMT

Mazowiecki nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C wieczorem. Autostrada między Łodzią a Warszawą - od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie - ma ok. 90 km długości. 20-kilometrowy odcinek C był ostatnim fragmentem, którego brakowało, by autostrada była przejezdna. Do środy nie było pewności, czy odcinek będzie przejezdny na euro. Układanie asfaltu skończyło się w nocy z poniedziałku na wtorek; jeszcze w środę były malowane pasy, montowane barierki i ustawiane znaki.

Minister Nowak kilkakrotnie informował, że _ walka o przejezdność odcinka na Euro _ wciąż trwa, ale przedstawił plan objazdu drogami nr 70 i 2, na wypadek, gdyby autostrada jednak nie była przejezdna.

Odcinek C jest ostatnim fragmentem autostrady między Łodzią a Warszawą, po którym nie można jeszcze jeździć. W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca skończył układać ostatnią warstwę asfaltu na tym odcinku.

Pozostałe cztery fragmenty mają już pozwolenie na użytkowanie. Do czasu aż odcinek C nie zostanie oddany do użytku, kierowcy nie korzystają w pełni z już oddanych sąsiednich odcinków B i D, ponieważ nie byłoby z nich zjazdu.

bDZriiMZ
Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny odcinek A2 otwarty dla kierowców? Podjęto ważną decyzję w sprawie autostrady. Do zrobienie pozostało już tylko...
Na tej autostradzie pojedziemy tylko 70 km/h Na 30-kilometrowym odcinku trasy GDDKiA umieściła znaki ograniczające prędkość oraz zakazujące ruchu samochodów ciężarowych.
Nie skończyli autostrady. Tam będą korki Oddali do użytku 18 kilometrów drogi. Teraz będą się sądzić.
bDZriiNu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)