Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budowa a2
06.06.2012 22:17

Autostrada A2. Otwarta odcinek Stryków-Konotopa

Dziś wieczorem nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Około godz. 23.20 został udostępniony do ruchu odcinek C autostrady A2 między Strykowem a Konotopą. Oznacza to, że z Warszawy można już dojechać autostradą do Berlina i dalej do innych europejskich miast. *aktualizacja 00:00

_ - Od dzisiaj kierowcy, w tym kibice jadący na pierwsze w historii Polski Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mogą korzystać z całej autostrady A2 pomiędzy Warszawą a Łodzią _ - poinformowała PAP rzeczniczka GDDKiA Urszula Nelken.

Minister transportu Sławomir Nowak napisał w środę wieczorem na Twitterze, że cała A2 będzie dostępna dla ruchu od godz. 23.

Mazowiecki nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C wieczorem. Autostrada między Łodzią a Warszawą - od węzła w Strykowie do węzła w Konotopie - ma ok. 90 km długości. 20-kilometrowy odcinek C był ostatnim fragmentem, którego brakowało, by autostrada była przejezdna. Do środy nie było pewności, czy odcinek będzie przejezdny na euro. Układanie asfaltu skończyło się w nocy z poniedziałku na wtorek; jeszcze w środę były malowane pasy, montowane barierki i ustawiane znaki.

Minister Nowak kilkakrotnie informował, że _ walka o przejezdność odcinka na Euro _ wciąż trwa, ale przedstawił plan objazdu drogami nr 70 i 2, na wypadek, gdyby autostrada jednak nie była przejezdna.

Odcinek C jest ostatnim fragmentem autostrady między Łodzią a Warszawą, po którym nie można jeszcze jeździć. W nocy z poniedziałku na wtorek wykonawca skończył układać ostatnią warstwę asfaltu na tym odcinku.

Pozostałe cztery fragmenty mają już pozwolenie na użytkowanie. Do czasu aż odcinek C nie zostanie oddany do użytku, kierowcy nie korzystają w pełni z już oddanych sąsiednich odcinków B i D, ponieważ nie byłoby z nich zjazdu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejny odcinek A2 otwarty dla kierowców? Podjęto ważną decyzję w sprawie autostrady. Do zrobienie pozostało już tylko...
Na tej autostradzie pojedziemy tylko 70 km/h Na 30-kilometrowym odcinku trasy GDDKiA umieściła znaki ograniczające prędkość oraz zakazujące ruchu samochodów ciężarowych.
Nie skończyli autostrady. Tam będą korki Oddali do użytku 18 kilometrów drogi. Teraz będą się sądzić.
Tagi: budowa a2, a2, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz