Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Autostrady w Polsce. Niemiecki sposób budowy poprawi jakość naszych dróg?

0
Podziel się:

Według GDDKiA, koszt budowy kilometra autostrady wynosi w Polsce 9,60 milionów euro. W Niemczech - 8,24 milionów euro.

Autostrady w Polsce. Niemiecki sposób budowy poprawi jakość naszych dróg?
(Lukasz Jozwiak/REPORTER)

Branżowi eksperci wyliczyli, że kilometr szybkiej trasy może być o blisko 7 milionów złotych tańszy, jeśli zaczniemy budować, zgodnie z niemieckimi standardami - pisze _ Puls Biznesu _.

Specjaliści polski sposób budowania autostrad nazywają _ bizantyjskim _. Wskazują na takie kosztowne i niepotrzebne rozwiązania, jak budowa autostrady, mającej po dwa pasy ruchu w jedną stronę i pozostawianie rezerwy na trzeci pas. Takie budowanie ma sens, jeśli w ciągu 10 - 15 lat konieczne będzie uruchomienie trzeciego pasa. Prognozy pokazują natomiast, że na większości odcinków nastąpi to później. Wówczas wiele wykonywanych obecnie robót trzeba będzie zacząć od początku - czytamy w gazecie.

Według GDDKiA, koszt budowy kilometra autostrady wynosi w Polsce 9,60 milionów euro. W Niemczech - 8,24 milionów euro - dodaje _ Puls Biznesu _.

Czytaj więcej w Money.pl
Koniec problemów na stacjach paliw Zapowiedziany jako trzydniowy strajk na stacjach benzynowych na autostradach i obwodnicach we Włoszech zakończy się o dobę wcześniej.
Utrudniony dojazd nad polskie wybrzeże Ruszyły remonty dwóch mostów i dwóch wiaduktów na drogach krajowych w Wielkopolsce, potrwają kilka miesięcy
Chcą odzyskać pieniądze za budowę A2 Za dwa tygodnie kielecki sąd ma zdecydować o postawieniu KKSM w stan upadłości likwidacyjnej
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)