Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autostrady w polsce
19.07.2012 23:20

Autostrady w Polsce. Trwają prace na A2, ale droga przejezdna

Wbrew wcześniejszej zapowiedzi w najbliższym czasie żadna z jezdni autostrady A2 na najbliższym Łodzi odcinku A nie będzie zamykana.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Wbrew wcześniejszej zapowiedzi w najbliższym czasie żadna z jezdni autostrady A2 na najbliższym Łodzi odcinku A nie będzie zamykana. Wcześniej drogowcy informowali, że dziś nocy w związku z robotami ma zostać zamknięta jezdnia w kierunku Poznania na odcinku Stryków - okolice Dzierzgowa.

- _ Dziś wieczorem zaczynają się prace wykończeniowe na tym odcinku, ale autostrada nadal jest w całości przejezdna _ - poinformowała PAP rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Urszula Nelken.

We wcześniejszym komunikacie łódzkiego oddziału GDDKiA poinformowano, że w związku z kontynuacją prac na autostradzie A2, w czwartek wieczorem na odcinku A Stryków - okolice Dzierzgowa miała zostać wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu jezdni północnej.

Ruch w obu kierunkach miał zostać przeniesiony na jezdnię południową. Na jezdni północnej (w kierunku Poznania) miało się rozpocząć układanie ostatniej warstwy nawierzchni, tzw. warstwy ścieralnej. Według harmonogramu miało to potrwać do końca sierpnia.

Przełożenie ruchu zostało jednak wstrzymane - jak zaznaczyła rzeczniczka GDDKiA - _ do czasu zagwarantowania przez wykonawcę, że roboty będą prowadzone przy takim zaangażowaniu, aby w sposób maksymalny wykorzystać wyłączone z ruchu odcinki jezdni głównych autostrady oraz aby wyłączenia te trwały jak najkrócej _.

Nelken podkreśliła, że do tego czasu ruch na autostradzie będzie się odbywał na obu jezdniach. Według niej na razie nie wiadomo, kiedy dojdzie do zmiany organizacji ruchu.

Budowę autostrady A2 Stryków - Konotopa podzielono na pięć odcinków, a każdy budował inny wykonawca. Wykonawcą położonego najbliżej Łodzi odcinka A o długości 29,2 km jest firma Eurovia. Kierowcy mogą jeździć tym odcinkiem dzięki tzw. ustawie o przejezdności, nie ma nim jeszcze ostatniej, ścieralnej warstwy asfaltu. Całość prac na tym odcinku ma się zakończyć do 15 października tego roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Robotnicy muszą wrócić na autostradę A2 Planowane są zwężenia jezdni i kierowanie całego ruchu na jeden pas autostrady. Wiąże się to z ograniczeniem prędkości.
A2 będzie przejezdna? Jest decyzja GDDKiA Roboty budowlane, wykonywane w najbliższych dniach na położonym najbliżej Łodzi odcinku A autostrady A2 nie będą powodowały utrudnień w ruchu na autostradzie.
Polska połączona z Europą. A2 otwarte! Dziś wieczorem nadzór budowlany wydał pozwolenie na użytkowanie odcinka C.
Tagi: autostrady w polsce, a2, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz