Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria norweskiej platformy. Ewakuacja setek pracowników

0
Podziel się:

Rano stwierdzono, że instalacja zaczęła się przechylać.

Awaria norweskiej platformy. Ewakuacja setek pracowników
(PAP/EPA)

Kilkuset pracowników platformy mieszkalnej znajdującej się na jednym z pól naftowych na Morzu Norweskim zostanie wkrótce ewakuowanych - poinformował norweski koncern Statoil. Rano stwierdzono, że instalacja przechyliła się.

Na platformie przebywają obecnie 374 osoby. _ Planujemy ewakuację pracowników, których obecność w tym miejscu nie jest niezbędna _ - powiedział rzecznik Statoil Ola Anders Skauby.

Dodał, że operacja będzie dotyczyła _ dużej części _ osób przebywających na platformie. Chodzi o platformę mieszkalną Floatel Superior, znajdującą się na polu naftowym Njord, na wysokości miasta Kristiansund. Z powodu nieszczelnego balastu instalacja zaczęła się przechylać w środę rano.

Po godzinie platformę udało się ustabilizować dzięki częściowemu zalaniu pozostałych balastów - wyjaśnił Skauby.

_ - Zazwyczaj mamy dwa poziomy ochrony przeciw przeciekom, ale jako że został nam tylko jeden z nich, zdecydowaliśmy się ewakuować część personelu _ - dodał rzecznik.

W pobliżu platformy znajduje się obecnie pięć śmigłowców. Panują tam niekorzystne warunki pogodowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny ropy w Nowym Jorku blisko najniższych poziomów od 4 miesięcy Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku lekko rosną, ale są blisko najniższych poziomów od 4 miesięcy.
Łukoil stawia na jeszcze większą ekspansję Prezes rosyjskiej spółki Wagit Alekpierow zaznaczył, że w 2013 roku koncern planuje zwiększyć wydobycie tego surowca o około 1-1,5 procent.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)