Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Awaria w rosyjskiej elektrowni atomowej

0
Podziel się:

W siłowni położonej nie daleko Kurska wyłączono jeden z turbogeneratorów. Władze twierdzą, że nie było wycieku.

Awaria w rosyjskiej elektrowni atomowej
(Kursk Nuclear Plant)

W Kurskiej Elektrowni Atomowej wyłączono z sieci szósty turbogenerator III bloku energetycznego z powodu usterki - poinformowała rzecznik prasowa siłowni Jelena Szczepotiewa. Władze twierdzą, że nie zanotowano wycieku radioaktywnego.

_ - Turbogenerator odłączono z sieci z powodu wystąpienia niesprawności w systemie uruchamiania generatora. Po jej usunięciu zostanie on podłączony do sieci _ - powiedziała rzeczniczka.

Wyjaśniła, że _ wydarzenie to zakwalifikowano na poziomie zerowym Międzynarodowej Skali Wydarzeń Nuklearnych i Radiologicznych (INES), co oznacza brak zagrożenia dla bezpieczeństwa elektrowni atomowej i jej personelu _.

Kurska Elektrownia Atomowa znajduje się w zachodniej Rosji, 40 km od Kurska. Obecnie pracują w niej trzy bloki energetyczne - 1, 3 i 4. Drugi blok jest od 22 kwietnia w remoncie. Wszystkie cztery reaktory to RBMK-1000, czyli takie jak w Czarnobylu.

Także dziś poinformowano, że na rosyjskim lodołamaczu _ Tajmyr _ w Zatoce Jenisejskiej na Oceanie Arktycznym odnotowano nieznaczny wzrost promieniowania w systemie wentylacyjnym reaktora atomowego. Zapewniono, że nie ma niebezpieczeństwa dla ludzi i środowiska.

Zdarzenie zmusiło jednostkę do wzięcia kursu na Murmańsk - port bazowania na Morzu Barentsa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t138849.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atomowy;wyciek;na;rosyjskim;lodolamaczu,204,0,823756.html) Atomowy wyciek na rosyjskim lodołamaczu Rosyjski olbrzym Tajmyr wraca do portu bazowania na Morzu Barentsa. Na razie nie stwierdzono, by skażenie wydostawało się poza okręt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/182/t75446.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/awaria;w;elektrowni;atomowej;w;czechach,167,0,812711.html) Awaria w elektrowni atomowej w Czechach Powodem były problemy z układem chłodzenia. To drugi taki przypadek w tym miesiącu w elektrowni Dukovany na południu kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;fukushimie;instaluja;wentylatory,17,0,822545.html) W Fukushimie instalują wentylatory Umożliwią odsysanie i filtrowanie skażonego powietrza z jej wnętrza - informuje właściciel siłowni.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)