Notowania

sowa
21.05.2010 12:51

Axel Springer zmienia prezesa

Marek Sowa, który kierował wydawnictwem od lutego, zrezygnował ze stanowiska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Axel Springer poinformował, że dotychczasowy prezes od 1 czerwca żegna się z koncernem. Ostatnio Sowa zajmował się budowaniem joint venture pomiędzy Axel Springer AG i Ringier AG - obie firmy mają połączyć w ramach jednego przedsięwzięcia swoje spółki zależne w Europie Wschodniej, w tym również Axel Springer Polska.

Sowa, który do Axel Springer przechodził z Agory (był jej prezesem) odchodzi, choć jeszcze w lutym Axel Springer informował, że oprócz kierowania spółką w Polsce, zamierza w przyszłości _ powierzyć mu dodatkowe zadania kierownicze w strukturach Axel Springer na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej. _

Decyzja o tym, kto zastąpi Marka Sowę zapadni w drugiej połowie roku. Do tego czasu polską spółką, należącą do koncernu Axel Springer AG będzie tymczasowo kierował Andreas Tilk, konsultant specjalizujący się w mediach Europy Wschodniej. Tilk w latach 2001-2007 odpowiadał za działalność koncernu Axel Springer w Europie Południowej i Wschodniej.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Polacy coraz rzadziej sięgają po gazety ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/polacy;coraz;rzadziej;siegaja;po;gazety,134,0,617862.html )
* [ Axel **Springer** i Ringer zainwestują w nowe media ]( http://manager.money.pl/strategie/emarketing/artykul/axel;springer;i;ringer;zainwestuja;w;nowe;media,39,0,602919.html )
* [ Dzienniki tracą wpływy z reklam ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/dzienniki;traca;wplywy;z;reklam,249,0,606713.html )
Tagi: sowa, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz