Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Badania dotyczące pracy w Polsce. Najlepsze perspektywy w małopolskim?

0
Podziel się:

Blisko 13 procent pracowników tymczasowych otrzymuje propozycję pozostania na stałe.

Badania dotyczące pracy w Polsce. Najlepsze perspektywy w małopolskim?
(shotbydave/iStockphoto)

Blisko 13 procent pracowników tymczasowych otrzymuje propozycję pozostania na stałe. Pracę stałą otrzymywali średnio po przepracowaniu blisko 40 tygodni - wynika z badania Start People z ostatnich dwóch kwartałów.

Największe szanse na stałe zatrudnienie mieli pracownicy tymczasowi w województwie małopolskim. Tam ponad 23 procent z nich zostało zatrudnionych na stałe w firmie, w której pracowali na umowę o pracę tymczasową.

Dobre perspektywy przejścia z umowy o pracę tymczasową na umowę o pracę mieli też pracownicy województwa dolnośląskiego. Najsłabiej sytuacja wygląda w województwie warmińsko-mazurskim. Tam tylko 2 procent pracowników tymczasowych otrzymało umowę o pracę u pracodawcy użytkownika.

Najwięcej pracowników tymczasowych przyciągnęła branża elektromaszynowa oraz FMCG, czyli produkująca dobra szybko zbywalne, jak artykuły spożywcze, chemiczne czy kosmetyki. Wynika to ze specyfiki tych branż, które wymagają specjalistycznych kwalifikacji. Dzięki pracy tymczasowej pracodawca ma okazję sprawdzić umiejętności pracowników i w razie potrzeby wykształcić nowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą wspierać bezrobotnych. Wydadzą 9 mln Przeszkolonych ma być 360 osób, z których 110 otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
Jedna trzecia młodych chce tam pracować Ponad jedna trzecia pytanych w wieku 18-24 lat zamierza starać się o pracę za granicą lub już podejmuje takie starania.
Chcą zakazać handlu w niedzielę. Dziś protest We wszystkich kościołach wierni podpisują deklarację, w której zobowiązują się do rezygnacji z zakupów w tym dniu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)