Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Balcerowicz o OFE: Reformy byłyby lepsze

0
Podziel się:

Ekonomista nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy będzie uczestniczył w prezydenckiej debacie.

Balcerowicz o OFE: Reformy byłyby lepsze
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)
bFevnkOd

Profesor Leszek Balcerowicz, komentując wczorajsze decyzje rządu dotyczące OFE powiedział, że ich przyjęcie jest gorszym rozwiązaniem dla rozwoju gospodarczego Polski niż inny wariant, polegający na przyjęciu reform.

[Aktualizacja: 12:27]

Balcerowicz przypomniał w Katowicach, że warianty rozwiązań w sprawie OFE i porównania tych rozwiązań, przedstawiało publicznie Forum Obywatelskiego Rozwoju.

bFevnkOf

-_ I z tego porównania wynikało, że dla rozwoju gospodarczego Polski przyjęcie wariantu rządowego jest gorsze, niż przyjęcie wariantu reform. W tekstach, które przekazaliśmy także stronie rządowej i opinii publicznej staraliśmy się pokazać, że ten wariant reform jest możliwy. Pokazaliśmy cały pakiet ruchów, których wcielenie w życie umożliwia rezygnacje z demontażu jednej z najważniejszych reform XXI wieku w Polsce _ - powiedział Leszek Balcerowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PROF. BALCEROWICZA:

(Źródło: IAR)

Balcerowicz dodał, że _ z ubolewaniem _ stwierdza, iż na te propozycje nie było merytorycznej odpowiedzi. Oświadczył, że podczas debaty na temat zmian w OFE dopuszczano się chwytów niedopuszczalnych w uczciwej debacie i zapowiedział publikację _ białej księgi czarnej propagandy _.

bFevnkOl

Profesor Leszek Balcerowicz uważa, że bardzo istotne są dwa aspekty dotyczące sprawy zmian w OFE. Chodzi o poziom moralny debaty publicznej w tej sprawie i o to, żeby nie wybierano gorszego wariantu, podczas gdy Polska ma lepszy.

- _ I w imię tych dwóch wartości będziemy odnosić się do propozycji rządowych. Będziemy starać się demaskować nieuczciwe czy nierzetelne chwyty, między innymi przez opublikowanie w swoim czasie czegoś, co bym nazwał białą księgą czarnej propagandy w sprawie reform emerytalnych _ - zapowiedział ekonomista.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA BALCEROWICZA:

(Źródło: IAR)

Balcerowicz nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy przyjmie zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego do udziału w debacie o zmianach w OFE.

bFevnkOm

- _ Jej wartość będzie zależała od tego, jak to będzie wyglądać. Jeżeli to miałby być medialny show: tu udzielanie głosu, tam udzielanie głosu, ludzie mówią obok siebie, a potem stwierdzą, że prawda leży pośrodku to będzie wartość ujemna. Prawda nie zawsze jest pośrodku _- zaznaczył Balcerowicz.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI LESZKA BALCEROWICZA:

(Źródło: IAR)

Organizowana przez prezydenta debata ma odbyć się w piątek. Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaprosi na nią tylko ekspertów, nie polityków.

bFevnkOn
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t99257.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezydent;nie;ma;powodow;zawetowac;ofe,144,0,790928.html) _ Prezydent nie ma powodów zawetować OFE _ Piątkowa debata ekspercka organizowana przez Bronisława Komorowskiego odbędzie się bez udziału polityków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/94/t134750.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;fedak;i;rostowski;chwala;eksperci;krytykuja,221,0,790749.html) Zmiany w OFE: Fedak i Rostowski chwalą, eksperci krytykują Rządowy projekt zmian w OFE to konieczny i budujący kompromis - mówią ministrowie Donalda Tuska. Na tak ważne reformy potrzeba więcej czasu, uważają eksperci i opozycja.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/251/t130299.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;ofe;zdaniem;opozycji;za;szybko,196,0,790724.html) Zmiany w OFE zdaniem opozycji za szybko Politycy PiS i SLD krytykują rządowy projekt reformy emerytalnej, przede wszystkim _ hazardowe _ tempo wprowadzania zmian.
bFevnkOG
KOMENTARZE
(0)