Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
leszek balcerowicz
30.12.2008 07:45

Balcerowicz: Prognozy dla Polski są pokrzepiające

Jeśli Polska osiągnie w przyszłym roku 2-3 procent wzrostu PKB, będziemy światowej czołówce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Leszek Balcerowiczuważa, że na tle innych krajów prognozy dla Polski w sytuacji kryzysu finansowego wyglądają pokrzepiająco. Były prezes NBP mówi _ Gazecie Wyborczej _, że jeśli Polsce uda się osiągnąć w przyszłym roku 2-3 procent wzrostu PKB, to będzie ona w absolutnej światowej czołówce.

Profesor Balcerowicz podkreśla, że choć przyjmuje się, iż nadchodzący rok będzie rokiem recesji, to nie jest tak, że wszystkie problemy się dodają. Zauważa, że im większy globalny spadek gospodarczy, tym większy spadek cen ropy i innych surowców. Dla większości krajów jest to dobre. Polacy też już widzą, że za paliwo płacą mniej - mówi były wicepremier.

Leszek Balcerowicz dodaje, że władze w obecnej sytuacji _ po pierwsze powinny nie szkodzić _. Były szef NBP ma nadzieję, że nastąpi też szybkie przyspieszenie prywatyzacji i szybkie absorbowanie środków unijnych. Nadzór bankowy nie powinien teraz wprowadzać dodatkowych restrykcji na udzielanie kredytów, a polityka fiskalna powinna umożliwiać łagodzenie polityki pieniężnej - uważa Leszek Balcerowicz.

Tagi: leszek balcerowicz, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-09-2019

szreka temu co sie stalo?przestal brac?

Rozwiń komentarze (1)