Notowania

ban ki mun
15.12.2009 11:13

Ban Ki Mun: Bogaci i biedni muszą przestać się obwiniać

Szef ONZ wzywa do ratowania szczytu w Kopenhadze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Remy Steinegger/CC/World Economic Forum)

Obie strony - państwa rozwinięte i rozwijające się - powinny _ zacząć przyglądać się sobie w lustrze _ i zaproponować bardziej ambitne rozwiązania przy stole rozmów - *mówi sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun. *
Szef ONZ ostrzega, że pozostawienie głównych negocjacji liderom światowym, którzy dopiero mają przybyć do duńskiej stolicy, byłoby _ poważnym błędem _.

Rozmowy klimatyczne w Kopenhadze znalazły się wczoraj w martwym punkcie, gdy państwa rozwijające się zawiesiły swój udział w grupach roboczych, protestując przeciwko uciekaniu - ich zdaniem - państw rozwiniętych od zobowiązań. Ostatecznie negocjacje zostały wznowione, ale między dwiema grupami państw utrzymują się głębokie różnice zdań odnośnie wysokości redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz pomocy finansowej dla państw rozwijających się na walkę ze zmianami klimatycznymi.

Ban jest zdania, że jeśli negocjatorzy nie zdołają rozwiązać tych problemów przed przybyciem ponad 100 przywódców państw świata, _ rezultat będzie marny lub w ogóle nie dojdzie do porozumienia _. _ To będzie poważny błąd ze strony negocjatorów i przywódców, jeśli odjadą z pustymi rękami _ - zaznacza sekretarz ONZ.

Obrady światowych przywódców w Kopenhadze zaplanowane są na czwartek i piątek.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: ban ki mun, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz