Notowania

wojna w korei
02.04.2013 20:09

Ban Ki Mun o kryzysie koreańskim. "To się musi skończyć"

Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Sekretarz Generalny ONZ wezwał do negocjacji w sprawie kryzysu koreańskiego. Ban, który przebywa z wizytą w Andorze oświadczył, że cała sprawa zaszła za daleko i ostrzegł Pjongjang przed prowadzeniem kolejnych prób jądrowych.

Sekretarz Generalny ONZ jest z pochodzenia Koreańczykiem z Południa i przez dwa lata był ministrem spraw zagranicznych tego kraju. Dzisiaj, w czasie konferencji prasowej w Andorze powiedział, że jedynym sposobem rozwiązania napiętej sytuacji wokół Korei Północnej są rozmowy.

- _ To wszystko musi się uspokoić. Sytuacja, którą pogarsza brak komunikacji, może nas zaprowadzić na ścieżkę, którą nikt nie chce iść. Nie ma potrzeby, by Korea Północna znajdowała się na kursie kolizyjnym ze społecznością międzynarodową. Jestem przekonany, że nikt nie zamierza atakować Korei Północnej z powodu napięć wokół jej systemu politycznego czy też polityki zagranicznej _- powiedział Ban Ki Moon.

Korea Północna oficjalnie ogłosiła dzisiaj, że chce ponownie otworzyć kompleks nuklearny w Jongbion, zamknięty sześć lat temu. Wszystko to dzieje się w czasie największej od wielu miesięcy eskalacji napięcia między Południem a Północą. Komunistyczna Północ wielokrotnie w ostatnich dniach groziła atakami na Koreę Południową, Japonię i USA.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Płn. uruchamia kompleks nuklearny Wszystko to dzieje się w czasie największej od wielu miesięcy eskalacji napięcia między Południem a Północą.
Mobilizacja sił w Korei. USA to monitorują Stany Zjednoczone poważnie traktują militarne groźby Korei Północnej.
Nie będą się patyczkować z furiatem Stanowcza odpowiedź Korei Południowej na groźby komunistycznej Północy. Dziś władze w Seulu ostrzegły, że każda prowokacja spotka się z ostrą odpowiedzią militarną.
Kim Dzong Un jak mały piesek. Głośno szczeka Przywódca Korei Płn. musi sprostać legendzie swojego ojca i dziadka. A wojna z imperialistycznym wrogiem to w jego kraju tradycja. Eksperci uspokajają: wojny nie będzie. Ale...
Tagi: wojna w korei, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz