Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ban Ki Mun: Trzeba dać szansę dyplomacji

0
Podziel się:

Zdaniem sekretarza generalnego ONZ z decyzją w sprawie ewentualnej interwencji należy poczekać do wyników śledztwa ONZ.

Ban Ki Mun: Trzeba dać szansę dyplomacji
(Sebastian Derungs/World Economic Forum/Flickr)
bEEHzzNN

Sekretarz generalny namawia do rozwiązania konfliktu syryjskiego na drodze dyplomatycznej, podczas gdy Zachód zdaje się zmierzać w kierunku operacji militarnej, aby ukarać władze Syrii za przypisywane im użycie broni chemicznej.

Ban Ki Mun powiedział, że zespołowi inspektorów ONZ, którzy badają miejsce domniemanego ataku chemicznego pod Damaszkiem, należy zapewnić czas na ustalenie faktów.

_ - Dajcie szansę pokojowi, dajcie szansę dyplomacji _ - powiedział sekretarz generalny ONZ przemawiając w haskim Pałacu Pokoju w stulecie jego wybudowania. Pałac jest siedzibą m.in. Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości.

bEEHzzNP
Czytaj więcej w Money.pl
W Syrii użyto broni chemicznej. Są dowody! -_ Zastosowano ją na dużą skalę _ - stwierdził John Kerry. -_ Zabijanie cywilów, kobiet i dzieci, to po prostu moralna plugawość _ - podkreślił.
Dowody użycia broni chemicznej zniszczone? _ - Musimy być teraz realistami w sprawie tego, co może osiągnąć ekipa ONZ _- powiedział Hague dziennikarzom.
Masakra w Syrii. Sekretarz Generalny ONZ... Ban Ki Moon podkreślił, że jeśli w Damaszku faktycznie doszło do użycia broni chemicznej, jest to złamanie prawa międzynarodowego. A to może pociągnąć poważne konsekwencje.
bEEHzzOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)