Notowania

banki w polsce
21.09.2011 15:44

Banki nie narzekają na kryzys. Jest coraz lepiej

Sondaż: przedsiębiorcy chwalą fachową obsługę w bankach. Zobacz co im przeszkadza.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RapidEye/iStockphoto)

Poprawia się sytuacja ekonomiczna banków w Polsce - taki wniosek płynie z raportu przedstawionego dziś przez Związek Banków Polskich. Z raportu wynika, że rośnie zainteresowanie depozytami złotowymi oraz rośnie popyt na kredyty złotowe.

Marcin Idzik z TNS Pentor, który wykonał raport dla Związku Banków Polskich wyjaśnia, że poprawiają się nastroje przedsiębiorców.

Zaznaczył, że wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury wzrósł we wrześniu i zaobserwowano poprawę ocen banków.

POSŁUCHAJ MARCINA IDZIAKA:

Małe firmy o obrotach do 2 milionów euro negatywnie oceniają natomiast wysokość kosztów oraz kredytów.

Z badania wynika, że cały czas rośnie zainteresowanie depozytami złotówkowymi - przede wszystkim na rynku depozytów terminowych. Pewne wzrosty nastąpiły także w wypadku depozytów dewizowych terminowych - z wyjątkiem segmentu firm. Wyraźnie spadło zaś zainteresowanie gospodarstw domowych depozytami walutowymi a vistapo. Poprawiły się oceny dotyczące kredytów konsumenckich dla osób indywidualnych i kredytów mieszkaniowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t148411.jpg ) ] (http://manager.money.pl/strategie/case_study/artykul/rebranding;lukas;banku;kto;bedzie;nastepny,116,0,912756.html) Lukas Bank zmienia logo. Następny będzie... Francuska grupa bankowo-ubezpieczeniowa Credit Agricole zamierza wypromować swoją markę na polskim rynku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;podpisal;ustawe;o;outsourcing;bankowym,101,0,906341.html) Prezydent zdecydował. Będzie taniej w bankach? Bronisław Komorowski zgodził się na zapisy, które mają usunąć niektóre obowiązki informacyjne banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/174/t122798.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ustawa;antyspreadowa;nie;dziala;przez;kredytobiorcow,153,0,903321.html) Ustawa antyspreadowa nie działa Dwa tygodnie po wejściu w życie nowych przepisów, mimo drogiego franka, banki nie obniżyły cen.
Tagi: banki w polsce, banki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz