Notowania

kryzys w hiszpanii
17.09.2013 20:37

Bankructwo autostrady w Hiszpanii

Właściciel autostrady, firma Henarsa, negocjowała odroczenie spłaty długu, ale nie dostał zgody banków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Moody75/CC/Flickr)

W Hiszpanii zbankrutowała autostrada z Madrytu do Guadalajary. Odcinek liczy 62 km i dług właściciela autostrady, konsorcjum Henarsa, przekroczył 400 mln euro. Wkrótce podobny los może spotkać 6 innych hiszpańskich autostrad.

Autostrada z Madrytu do Guadalajary powstała 12 lat temu, ma dwie bramki i przejachanie całej trasy w jedną stronę kosztuje niespełna 8 euro. Jednak oba miasta łączy mniej wygodna, ale za to darmowa, dwupasmowa szosa.

To z niej korzystają kierowcy odkąd rozpoczął się kryzys i zdrożała benzyna oraz oleje napędowe. Właściciel autostrady, Henarsa, negocjował odroczenie spłaty długu, ale nie dostał zgody banków. Został bez pieniędzy i ogłosił bankructwo.

W podobnej sytuacji jest 6 innych deficytowych autostrad, między innymi z Madrytu do Toledo. Wszystkie niedawno wybudowano, mimo że wcześniej istniały bezpłatne, dwupasmowe szosy.

Czytaj więcej w Money.pl
Plajta najwyższego w Europie drapacza chmur Jego architekci porzucili projekt, bo - jak uzasadnili - _ nad jakością budynku i jego bezpieczeństwem górę wzięły oszczędności _.
W Hiszpanii wciąż kryzys. Kolejne negatywne doniesienia Kraj prawdopodobnie czeka wprowadzenie kolejnego planu oszczędnościowego.
Tagi: kryzys w hiszpanii, autostrada, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz