Notowania

prezydentura obamy
11.08.2013 09:13

Barack Obama na wakacjach. Kłopotliwy urlop prezydenta

Na wyspie prezydentowi towarzyszą doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice i wiceszef personelu Białego Domu Rob Nabors.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański prezydent Barack Obama wraz z małżonką Michelle przyleciał na wyspę Martha's Vineyard, u wybrzeży stanu Massachusetts, gdzie spędzi 8-dniowy urlop. Pierwsza rodzina USA wypoczywa tam od 2009 roku.

Jednak prezydent nigdy nie ma prawdziwych wakacji i ma być regularnie informowany w wielu kwestiach, m.in. o zagrożeniu ze strony Al-Kaidy, które doprowadziło do zamknięcia amerykańskich ambasad i konsulatów na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej - poinformował rzecznik Białego Domu Jay Carney.

W wolnych chwilach Barack Obama ma się oddawać grze w golfa, wypoczynkowi na plaży, wyjściom do restauracji i lekturom innym niż raporty Białego Domu. Prezydent z niecierpliwością czekał również na perspektywę spędzenia kilku dni z rodziną - żoną oraz córkami. Malia i Sasha nie przyleciały na wyspę dziś, ale mają dołączyć do rodziców.

Na wyspie prezydentowi towarzyszą doradczyni ds. bezpieczeństwa narodowego Susan Rice i wiceszef personelu Białego Domu Rob Nabors.

Pobyt prezydenckiej rodziny na wyspie może być kłopotliwy dla mieszkańców, ponieważ Secret Service po raz pierwszy zapowiedziała zamknięcie publicznej drogi w pobliżu liczącej sześć sypialni rezydencji w miejscowości Chilmark. Poprzednia wakacyjna posiadłość na wyspie, Blue Heron Farm, została sprzedana.

Do Waszyngtonu Obama ma wrócić 18 sierpnia. Nie przewidziano żadnych wystąpień publicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja liczy, że Obama jednak przyjedzie - _ Mamy nadzieję, że do tej sprawy strona amerykańska wcześniej czy później powróci _ - stwierdził przedstawiciel rosyjskiego prezydenta.
Barack Obama chwali Grecję za reformy Podczas spotkania z premierem Antonisem Samarasem, prezydent USA chwalił rząd w Atenach za realizację śmiałych reform.
"Spotkania z Putinem nie mają sensu" _ Washington Post _ ocenia, że Biały Dom pozbył się już nadziei na stworzenie konstruktywnych relacji z Kremlem,
Tagi: prezydentura obamy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz