Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej. Wysłano o 70 proc. paczek więcej

0
Podziel się:

Odczyty Barometru Świątecznego Poczty Polskiej są publikowane raz w tygodniu w okresie od 27 listopada do 24 grudnia 2013 r.

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej. Wysłano o 70 proc. paczek więcej
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

W dniach 16-22 grudnia Barometr Świąteczny, mierzący stosunek liczby paczek wysłanych w danym tygodniu do średniej liczby paczek wysłanych tygodniowo w okresie luty-październik, wyniósł 169,88 proc., co oznacza, że wysłano o 70 proc. paczek więcej - wynika z badania Poczty Polskiej.

_ W ostatnim, pełnym tygodniu przed świętami Polacy wysłali o prawie 70 proc. więcej paczek niż w zwykłym okresie - taki jest odczyt Barometru Świątecznego Poczty Polskiej na chwilę przed Gwiazdką. W tym roku gorączka świąteczna trwała do ostatnich dni przed Wigilią, co widać po liczbie wysłanych paczek. Mierzący tę gorączkę Barometr za tydzień 16-22 grudnia odnotował odczyt 169,88 proc. Paczek było więcej niż tydzień wcześniej, gdy odczyt Barometru był o ponad 4 punkty procentowe niższy i zdecydowanie więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem, gdy odczyt wynosił 136,06 proc. _ - napisano.

Barometr Świąteczny Poczty Polskiej to wyrażony w procentach stosunek liczby wszystkich paczek wysłanych za pośrednictwem Poczty Polskiej w danym tygodniu do średniej przeciętnej liczby paczek wysłanych tygodniowo w okresie od 1 lutego do 31 października. Odczyty Barometru Świątecznego Poczty Polskiej są publikowane raz w tygodniu w okresie od 27 listopada do 24 grudnia 2013 r.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)