Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Barroso i Monti oceniają przyszłość euro pozytywnie

0
Podziel się:

- Możemy przezwyciężyć kryzys w całej Unii Europejskiej, ale dokonamy tego tylko wspólnie.

Barroso i Monti oceniają przyszłość euro pozytywnie
(PAP/EPA)
bELixZTp

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso i premier Włoch Mario Monti zadeklarowali dziś, że po najnowszych decyzjach Europejskiego Banku Centralnego (EBC) przyszłość strefy euro rysuje się pozytywnie.

Plan prezesa EBC Mario Draghiego w sprawie nieograniczonych zakupów obligacji państwowych jest ważnym krokiem w kierunku bardziej zadowalającego kierowania strefą euro - powiedział Monti po przeprowadzonych w Rzymie rozmowach z Barroso.

Jak jednocześnie zaznaczył, wprowadzane przez jego rząd reformy mogą uczynić zbędnym tego rodzaju wsparcie ze strony EBC. Zresztą Europa wyróżnia się tym, że z kryzysu czerpie bodźce dla dalszego rozwoju - dodał włoski premier.

bELixZTr

_ - Możemy przezwyciężyć kryzys we Włoszech i w całej Unii Europejskiej, ale dokonamy tego tylko wspólnie _ - powiedział Barroso. Według niego wraz z powrotem zaufania we Włoszech nastąpi zmniejszenie się ich zadłużenia. Dostęp do kredytów stanie się łatwiejszy, a pozytywne efekty dotyczyć będą również wzrostu gospodarczego i zatrudnienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Maksymalna rentowność obligacji. Niepewna Ministerstwo finansów Niemiec nie potwierdziło doniesień, że EBC rozważa wprowadzenie maksymalnych stawek rentowności obligacji państw strefy euro.
Dramatyczny apel Hiszpanii o pomoc Minister finansów Hiszpanii, Luis Guindos, żąda niczym nieograniczonej pomocy finansowej.
"Zakładanie, że euro upadnie, jest bez sensu" Zobacz, co powiedział Mario Draghi podczas konferencji prasowej po posiedzeniu Europejskiego Banku Centralnego.
bELixZTS
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)