Notowania

zniżki dla nauczycieli
22.01.2013 09:34

Będą kolejne przywileje dla nauczycieli?

MEN chce zrównać przywileje nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. Zobacz, kto straci, a kto zyska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*MEN proponuje wprowadzenie zniżki na przejazdy pociągiem dla nauczycieli przedszkolnych. Oznacza to, że ulga kolejowa dla nauczycieli w szkołach będzie niższa - poinformowała w radiowej Trójce minister edukacji Krystyna Szumilas. *

Teraz MEN chce zrównać przywileje nauczycieli szkolnych i przedszkolnych, przyznając im jedną zniżkę 33 procent.

31 stycznia w MEN odbędzie się spotkanie poświęcone zmianom w Karcie Nauczyciela. Minister edukacji Krystyna Szumilas powiedziała , że do rozmów zaprosiła związki zawodowe i przedstawicieli samorządu lokalnego. Jak poinformowała, propozycje zmian są już przygotowane, jednak dobrym obyczajem jest, by przedstawić je stronie społecznej. Krystyna Szumilas oświadczyła, że treść projektu była już negocjowana.

_ - Dzisiaj jest tak, że nauczyciel w szkole ma zniżkę, a nauczyciel w przedszkolu nie. Zaproponowaliśmy wyjście, które daje tę zniżkę wszystkim, na takim poziomie, na jaki stać budżet - _mówi Szumilas.

Propozycje ministerstwa edukacji dotyczą zmian w sposobie wynagradzania i czasu pracy nauczycieli.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie wcześniejszych emerytur dla ... Sejm odrzucił projekt nowelizacji ustawy o nauczycielskich świadczeniach kompensacyjnych
Pomogą nauczycielom. Ale dopiero w 2016 Organizowanie i realizowanie wspomagania będzie m.in. zadaniem placówek doskonalenia nauczycieli.
Odbiorą nauczycielom łatwiejsze awanse? Jak podaje MEN, obecnie blisko połowa nauczycieli - 49 proc. osiągnęła już najwyższy stopień awansu zawodowego, czyli jest nauczycielami dyplomowanymi.
Tagi: zniżki dla nauczycieli, zniżki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz