Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Będą ograniczenia w przyjazdach na Wyspy?

0
Podziel się:

Lider brytyjskich konserwatystów David Cameron zapowiedział, że po przejęciu władzy ograniczy rozmiary imigracji do Wielkiej Brytanii.

Będą ograniczenia w przyjazdach na Wyspy?
(EPA/PAP)

Lider brytyjskich konserwatystów David Cameron (na zdjęciu) zapowiedział, że jego ugrupowanie po przejęciu władzy będzie chciało ograniczyć rozmiary imigracji do Wielkiej Brytanii.

W swoim pierwszym wystąpieniu na ten temat od chwili objęcia funkcji lidera konserwatystów David Cameron podkreślił, że zmiany demograficzne utrudniają budowanie w Wielkiej Brytanii społeczeństwa otwartych szans.

ZOBACZ TAKŻE:
W. Brytania: Pracodawcy zachwyceni imigrantamiDodał, że napływ obcokrajowców pogarsza między innymi sytuację mieszkaniową i nakłada zbyt wielkie obciążenia na służby publiczne.

David Cameron chce też, aby małżeństwa mieszane były zawierane przez osoby co najmniej 21-letnie. Podobne plany ma również obecny rząd labourzystów.

Brytyjski urząd statystyczny przewiduje wzrost ludności Wysp z obecnych 60 i pół do 65 milionów w ciągu dziewięciu lat i aż do 71 milionów w 2031 roku. Z prognoz ONZ wynika, że Wielka Brytania jako jedyne duże państwo Europy doświadczy w tym czasie wzrostu liczby mieszkańców. W Niemczech, Francji, Włoszech, Polsce i Hiszpanii liczba ta będzie maleć. W Rosji spadnie o jedną trzecią, a na Ukrainie - niemal o połowę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)