Notowania

praca
23.12.2008 07:38

Będą zwolnienia: Pracę straci 12,5 tys. osób

Najwięcej pracowników zwolnią firmy na Śląsku i na Mazowszu - wynika z danych urzędów pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Zbraniecki)

12,5 tys. osób może wkrótce stracić pracę. Wynika tak z planów zwolnień grupowych zgłoszonych przez firmy do urzędów pracy w listopadzie - informuje _ Rzeczpospolita _.

Najwięcej pracowników zwolnią firmy na Śląsku i na Mazowszu. Liczba wręczanych wypowiedzeń przekroczy tam 2,7 tys. To prawie 2,5 razy więcej niż w październiku.

Raport Money.pl
*Miliony ludzi na bruk * Najnowsze badania i analiza Money.pl pokazują, że przybywa pracodawców decydujących się na drastyczne redukcje załogi. zobacz raport Money.pl

W Katowicach zwolnienie blisko 1 tysiąca pracowników zapowiedział koncern stalowy Arcelor Mittal. W Warszawie największe redukcje dotkną pracowników banku PKO BP oraz spółek: TDP z branży elektornicznej i Perfetti Van Melle ze spożywczej. Ponad 6-krotnie wzrośnie liczba zwalnianych w woj. opolskim, a niemal 8-krotnie w woj. kujawsko-pomorskim.

Według _ Rzeczpospolitej _ redukcje etatów dotyczą przede wszystkim firm produkujących na eksport, a więc motoryzację, meblarstwo, przemysł tekstylny.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Coraz więcej osób zagrożonych bezrobociem ]( http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/coraz;wiecej;osob;zagrozonych;bezrobociem,207,0,405455.html )
* [ Kryzys zabiera 2,14 tys. miejsc pracy w branży motoryzacyjnej ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;zabiera;2;14;tys;miejsc;pracy;w;branzy;motoryzacyjnej,237,0,404973.html )
* **[ Zobacz serwis specjalny Money.pl: Kryzys 2008 ]( http://www.money.pl/kryzys )**
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: praca, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, inflacja i bezrobocie, czołówki, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz