Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie 6 mld zł więcej na służbę zdrowia

0
Podziel się

W przyszłym roku służba zdrowia otrzyma 6 mld zł więcej, przy czym pieniądze te powinny zostać przeznaczone na kontrakty podpisywane przez NFZ ze szpitalami - mówi premier Jarosław Kaczyński.

Będzie 6 mld zł więcej na służbę zdrowia
(PAP/ Grzegorz Michałowski)
bDzRuxIl

Według premiera, nie może być takiej sytuacji, jak w tej chwili, gdy dobre szpitale, do których - jak mówił - pacjenci czekają w kolejce nawet 3 lata, mają podpisane kontrakty zapewniające wykorzystanie 70 proc. ich możliwości. Dobre szpitale - podkreślił premier - powinny mieć kontrakty "na 100 proc.".

Szef rządu powiedział, że sprawa kontraktów dla szpitali musi być uporządkowana i - jak dodał - wtedy są możliwe podwyżki.

"Na pewno rząd, na którego czele stoję, nie będzie podejmował działań, które zniszczą i finanse publiczne i służbę zdrowia i naszą szansę na szybki rozwój. Zapowiadam, gotów jestem stracić władzę, ale takich rzeczy nie zrobię, nie będę działał przeciwko interesowi kraju (...). Nie będę marnował tej szansy, nikt mnie do tego nie zmusi, nawet nie wiem jakie strajki, nie wiem jakie demonstracje" - powiedział premier.

bDzRuxIn

Strajk lekarzy trwa od dwóch tygodni.

bDzRuxIO
wiadomości
gospodarka
Źródło:
KOMENTARZE
(0)