Notowania

strajk w jsw
19.04.2011 13:15

Będzie blokada wysyłki węgla. "To sabotaż"

We wszystkich kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej za tydzień rozpocznie się blokada wysyłki węgla.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JSW S.A.)

We wszystkich kopalniach należących do Jastrzębskiej Spółki Węglowej za tydzień rozpocznie się blokada wysyłki węgla. Zdaniem prezesa spółki to działanie na jej niekorzyść.

Związkowcy podkreślają, że blokada będzie trwała dopóty, dopóki zarząd spółki nie spełni ich postulatów. Zdaniem prezesa spółki, Jarosława Zagórowskiego, taka forma protestu jest sabotażem.

POSŁUCHAJ PREZESA JSW:

Z kolei przewodniczący międzyzakładowego komitetu protestacyjnego, Sławomir Kozłowski, podkreślił, że związkowcy działają zgodnie z prawem. Jego zdaniem równie dobrze można oskarżyć o sabotaż samego prezesa JSW.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA ZWIĄZKOWCÓW:

O 6 rano zakończył się 24 godzinny strajk w spółce. Górnicy domagają się 10-procentowej podwyżki i nie zgadzają się prywatyzację spółki na zasadach proponowanych przez Skarb Państwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/134/t94598.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/buzek;zwiazki;maja;prawo;do;takich;reakcji,71,0,814919.html) Buzek: Związki mają prawo do takich reakcji Zdaniem szefa Parlamentu Europejskiego Jastrzębska Spółka Węglowa ma szanse zostać potentatem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/188/t85180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gornicy;z;jsw;juz;nie;strajkuja,224,0,814816.html) Górnicy z JSW już nie strajkują Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej wznowiły pracę po trwającym dobę strajku, zorganizowanym przez związki zawodowe.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t137647.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/gornicy;z;jsw;zarabiaja;6;8;tys;zl;miesiecznie;chca;podwyzek,18,0,814098.html) Górnicy z JSW zarabiają 6,8 tys. zł miesięcznie. Chcą podwyżek Poza wyższymi pensjami, strajkujący z Jastrzębskiej Spółki Węglowej domagają się wieloletnich gwarancji zatrudnienia. Już teraz przysługuje im szereg innych przywilejów.
Tagi: strajk w jsw, wysyłka, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz