Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie drugi szczyt w sprawie ratowania strefy euro

0
Podziel się:

Pogłębiający się kryzys zadłużeniowy sprawia, że przywódcy europejscy podejmują kolejne działania, by ratować Euroland.

Będzie drugi szczyt w sprawie ratowania strefy euro
(ec.europa.eu)

Na spotkaniu za trzy dni dojdzie do pogłębionej dyskusji nad zmianami w EFSF, jednak decyzje w tej sprawie zostaną podjęte na drugim szczycie, który zaplanowano najpóźniej na 26 października - podały Niemcy i Francja wczoraj w komunikacie.

Komunikat wydano po rozmowie telefonicznej między kanclerz Niemiec Angelą Merkel a prezydentem Francji Nicolasem Sarkozym. Ustalono, że spotkają się oni jutro w Brukseli przed głównym szczytem.

Niemcy i Francja porozumiały się, że na pierwszym szczycie w Brukseli między przywódcami państw strefy euro dojdzie do pogłębionej dyskusji nad zmianami w Europejskim Funduszu Stabilizacji Finansowej (EFSF).

Pakiet zmian zostanie szczegółowo sprawdzony, tak by porozumienie w tej sprawie można było zatwierdzić na drugim spotkaniu, które zaplanowano najpóźniej na 26 października - potwierdził rzecznik niemieckiej kanclerz, Steffen Seibert.

W komunikacie podkreślono, że oba kraje chcą, by natychmiast rozpoczęły się negocjacje z sektorem prywatnym w sprawie porozumienia o utrzymaniu greckiego zadłużenia pod kontrolą.

Paryż i Berlin zgodziły się również, że eurostrefa potrzebuje nowego planu rekapitalizacji banków oraz większej integracji gospodarczej i wspólnego zarządzania gospodarczego. Grecja i Niemcy _ w pełni zgadzają się _, że konieczna jest _ kompleksowa i ambitna odpowiedź na kryzys, z jakim obecnie boryka się strefa euro _ - zaznaczono w komunikacie.

O kryzysie strefy euro czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t161035.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/bruksela;zaostrza;przepisy;wiezienie;dla;bankierow,235,0,937707.html) Bruksela chce wsadzać bankierów za kraty Sankcje karne za nielegalne praktyki to część przygotowanego przez KE planu porządkowania sytuacji na rynkach finansowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/187/t160955.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chiny;chca;pomoc;strefie;euro;ale;stawiaja;warunki,27,0,936987.html) Chińczycy chcą wpompować miliardy w UE W grę mają wchodzić dziesiątki miliardów euro inwestowane w infrastrukturę i obligacje.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t84888.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/prezes;europejskiego;banku;centralnego;zdradza;co;jest;problemem;europy,234,0,936938.html) Prezes EBC ujawnił, co jest problemem Europy _ - Musimy być w stanie to zrobić, to jest lekcja wynikająca z kryzysu _ - twierdzi Jean-Claude Trichet.
kryzys
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)