Notowania

Będzie podwyżka dla nauczycieli - 7 procent

Podwyżka będzie wypłacana od września i składa się z dwóch elementów, dodatków i płacy zasadniczej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

We wrześniu nauczyciele otrzymają 7-procentową podwyżkę płac. W Ministerstwie Edukacji Narodowej zakończyły się pierwsze negocjacje w tej sprawie.

- _ Podwyżka składa się z dwóch elementów, dodatków i płacy zasadniczej _ - powiedział Jerzy Baszczyński, wiceprezes Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak dodał do ustalenie pozostaje przede wszystkim udział płacy zasadniczej w podwyżce.

POSŁUCHAJ WICEPREZESA ZNP:

W dzisiejszych rozmowach nie uczestniczyła Solidarność Nauczycielska. Ryszard Proksa, przewodniczący sekcji krajowej pracowników oświaty i wychowania NSZZ Solidarność powiedział, że nic nie wie o toczących się negocjacjach.

POSŁUCHAJ PRZEDSTAWICIELA SOLIDARNOŚCI:

Proksa zapewnił, że nikt nie informował Solidarności Nauczycielskiej o rozmowach z MEN a całą wiedzę na ten temat czerpie z mediów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t104329.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/pensje;nauczycieli;rosna;szybciej;niz;srednia;krajowa,62,0,667710.html) Pensje nauczycieli rosną szybciej niż średnia krajowa Od dziś nauczyciele będą zarabiać miesięcznie średnio 2780 zł. Oznacza to, że przez pięć lat ich zarobki wzrosły o blisko 35 proc. Mimo tego związkowcy chcą protestować.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t113020.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nauczyciele;negocjuja;bedzie;protest,180,0,801716.html) Nauczyciele negocjują. Będzie protest? Dziś w resorcie edukacji narodowej negocjacje związków z rządem w sprawie tegorocznych podwyżek dla nauczycieli.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t80052.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/dostajemy;podwyzki;pensje;poszly;w;gore,19,0,794899.html) Dostajemy podwyżki, pensje poszły w górę Pensje wzrosły jednak mniej niż szacowali eksperci.
Tagi: podwyżki dla nauczycieli, nauczyciele, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz