Notowania

stocznie
26.06.2008 10:38

Będzie sejmowa uchwała w sprawie stoczni?

Lewica chce by Sejm poparł protestujących stoczniowców. Marszałek czeka na opinię rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Marszałek SejmuBronisław Komorowskipoinformował posłów, że zwróci się do rządu z zapytaniem czy proponowana przez klub Lewicy uchwała w sprawie polskich stoczni _ pomoże czy zaszkodzi _ w obecnych negocjacjach z Unią Europejską. *

- _ Jeśli odpowiedź będzie, że pomoże - zaproponuję, aby była to uchwała całego Prezydium Sejmu i aby została przyjęta przez aklamację _ - zaznaczył Komorowski

Klub Lewicy wnioskuje o zwołanie posiedzenie Konwentu Seniorów, aby omówić sprawę uchwały w sprawie sytuacji w polskich stoczniach.Stanisław Wziątek(Lewica) argumentował, że Sejm powinien _ przemówić wspólnym głosem i wzmocnić głos stoczniowców w Brukseli _. Jak dodał, potrzeba jest czasu, aby sprywatyzować polskie stocznie tak, aby _ były one rentowne na lata _: - _ Trzeba walczyć o to, aby stocznie mogły pokazać swoją jakość _ - dodał poseł Lewicy.

* **ZOBACZ TAKŻE**
* [ Norwegowie chcą kupić nasze stocznie ]( http://news.money.pl/artykul/norwegowie;chca;kupic;nasze;stocznie,232,0,349416.html )
* [ PiS: PO zawaliła sprawę stoczni ]( http://news.money.pl/artykul/pis;po;zawalila;sprawe;stoczni,248,0,351224.html )

Komisja Europejska zakwestionowała dwa tygodnie temu przedstawiony przez ministra skarbuAleksandra Gradaplan ratowania stoczni Gdańsk i Gdynia. Do czwartku Polska ma czas, aby przesłać poprawiony program restrukturyzacji obu zakładów, a także stoczni Szczecin.

Demonstrujący w środę w Brukseli stoczniowcy oczekują, że Komisja wstrzyma się z decyzją o zwrocie pomocy, jaką stocznie dostały od 2004 roku.

Wniosek Lewicy poparłaAleksandra Natalii-Świat (PiS) mówiąc, że sprawa stoczni powinna być ponad podziałami politycznymi, bo chodzi o przyszłość stoczniowców.

Natalii-Świat wnioskowała także, aby z porządku obrad Sejmu zdjąć pierwsze czytanie autopoprawki rządu do projektu ustawy nowelizacji o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu. Jak argumentowała, druki sejmowe były dostępne dopiero późnym popołudniem w środę.

Marszałek Sejmu zwrócił uwagę, że klub lewicy zgłosił swój projekt uchwały - _ kilka minut temu _. W jego ocenie - _ jest to chęć do zaistnienia _. Jak dodał, obecnie sprawdza czy pierwsze czytanie rządowej autopoprawki nie mogłoby odbyć się podczas posiedzenia komisji finansów, aby _ kluby miały okazję się z nią dobrze zapoznać _.

Tagi: stocznie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz