Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Będzie strajk w chorzowskim Alstomie

0
Podziel się:

Fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy w chorzowskiej spółce Alstom Konstal S.A.

Będzie strajk w chorzowskim Alstomie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEJsizGt

Fiaskiem zakończyły się rozmowy ostatniej szansy w chorzowskiej spółce Alstom Konstal S.A. Związkowcy domagają się podwyżek płac.

- _ Jeśli rano nie dojdzie do ugody - rozpocznie się strajk ostrzegawczy _ - mówi Karol Pluszczyk, szef zakładowej Solidarności. Jak dodał, chorzowski zakład jest jedynym w całym koncernie, w którym nie było w tym roku podwyżek.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI ZWIĄZKOWCA:

Związkowcy domagają się 350 złotych podwyżki. W referendum strajkowym blisko 90 procent głosujących opowiedziało się za strajkiem. Pracownicy firmy - od dziś - noszą związkowe opaski. Alstom Konstal jest czołowym producentem taboru szynowego w Polsce.

bEJsizGv
Czytaj więcej na temat strajków w Polsce
[ ( http://static1.money.pl/i/h/138/t137354.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejarze;albo;podwyzki;albo;strajk;generalny,29,0,886045.html) Albo podwyżki, albo paraliż na kolei Strajk generalny na kolei coraz bardziej prawdopodobny. Dziś związkowcy podejmą decyzję, czy strajk się odbędzie, a jeśli tak, to kiedy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t138863.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/zarabiaja;dwie;srednie;krajowe;ale;im;malo,189,0,823741.html) Zarabiają dwie średnie krajowe, ale im mało Związkowcy z KGHM zapowiadają strajk włoski. Domagając się podwyżek stoczyli bitwę z policją. Premier pogroził im prokuratorem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/59/t135739.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/strajk;na;kolei;zwiazkowcy;sie;wahaja,78,0,820558.html) Strajk na kolei? Związkowcy się wahają Kolejarze opowiedzieli się w referendum za strajkiem, jednak negocjacje z władzami spółek wciąż trwają.
bEJsizGW
KOMENTARZE
(0)