Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Belgia: Strajkują kontrolerzy ruchu lotniczego

0
Podziel się:

Belgijska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dziś przez dwie godziny, od 18.45 do 20.45.

Belgia: Strajkują kontrolerzy ruchu lotniczego
(Calvin Teo/CC/Wikipedia)
bEUraASt

Belgijska przestrzeń powietrzna jest zamknięta dziś przez dwie godziny, od 18.45 do 20.45, z powodu strajku kontrolerów ruchu lotniczego - poinformował rzecznik brukselskiego lotniska, na którym 120 lotów jest odwołanych lub opóźnionych.

Według agencji Belga w wyniku strajku ucierpi między 12 tys. a 15 tys. pasażerów. Po godz. 20.45 ruch lotniczy ma być stopniowo przywracany.

Na lotnisku w Liege, gdzie także ogłoszono strajk, nie trzeba było natomiast odwołać żadnego lotu komercyjnego.

bEUraASv

Akcja strajkowa, zainicjowana przez związek zawodowy CSC w służbach bezpieczeństwa transportu powietrznego Belgocontrol, zarządzających belgijską przestrzenią powietrzną, ma mieć dwa etapy. Druga faza, która ma potrwać od dwóch do czterech godzin, jest przewidywana na czwartek rano - informują belgijskie media.

Chrześcijańska centrala CSC sprzeciwia się posunięciom oszczędnościowym, która mają wynikać z reformy kontroli ruchu powietrznego w Europie. Inny wielki związek zawodowy, socjalistyczny FGTB nie wezwał do strajku, oceniając, że negocjacje z dyrekcją Belgocontrol odbywają się w _ konstruktywnej atmosferze _.

Stowarzyszenie europejskich linii lotniczych (AEA) podpiło zorganizowanie strajku. Przypomniano, że strajk prowadzą już także kontrolerzy we Francji.

Z powodu strajku belgijskich kontrolerów sekretarz stanu USA John Kerry musiał pozostawić swój służbowy samolot na lotnisku w Brukseli i udać się do Paryża pociągiem TGV.

bEUraASB

Kerry zakończył swą konferencję prasową w Brukseli po spotkaniu szefów dyplomacji państw NATO słowami: _ Przepraszam, ale nie mam już czasu, spieszę się na pociąg _.

TGV pokonuje trasę Bruksela-Paryż w ciągu 1 godziny i 22 minut.

W Paryżu Kerry spotka się m.in. z francuskim ministrem spraw zagranicznych Laurentem Fabiusem i z szefem dyplomacji Izraela Awigdorem Liebermanem.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUraASC
  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/79/m311887.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/polityka;w;belgii;kraj;wciaz;bez;rzadu;kiedy;skoncza;sie;negocjacje,184,0,1567928.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Belgowie nie potrafią sformować rządu
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/190/m97982.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belgia;po;tygodniu;od;strzelaniny;zabojca;na;wolnosci,91,0,1551963.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wciąż szukają zabójcy izraelskich turystów
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/95/m111455.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;parlamentarne;w;belgii;flamandzcy;nacjonalisci;zwyciezcami,56,0,1546040.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wybory w Belgii. Wygrywają nacjonaliści
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/149/m307093.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walka;z;terroryzmem;wysokie;kary;wiezienia;dla;belgijskich;dzihadystow,97,0,1542497.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wysokie kary więzienia dla dżihadystów
bEUraASW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)